Irena Kuczyńska
z radia centrum

Będzie nowy dom chłopaków

Kolejna dobra wiadomość z Broniszewic. Siostry Dominikanki rozpoczynają budowę nowego domu dla 12 chłopców.

Inwestycję, od zakupu działki do ostatniego fotela w pokoju chłopców,  sfinansuje anonimowy dobroczyńca.

Dobrą informacją podzieliły się dominikanki na portalach społecznościowych. Działkę pod budowę nowego domu już w Broniszewicach mają.

Zakupił ją anonimowy darczyńca, który nie tylko wybuduje dom dla 12 chłopaków, ale też go ogrodzi, założy trawniczki, wyposaży dom  aż po ostatni fotel w pokoju chłopców – cieszą się dominikanki z Broniszewic, które rok temu budowę Domu Chłopaków, z pomocą tysięcy darczyńców, sfinalizowały.

Od roku zainteresowanie broniszewickim domem wzrosło, siostry odbierają telefony z prośbą o przyjęcie dzieci i odmawiają, bo miejsc nie ma. Aż tu nagle pojawia się sponsor, który dom dla 12 chłopców zbuduje. Dlaczego właśnie im chce pomóc?

„Nie finansuję niczego, co się dopiero rozpoczyna… Obserwowałem, jak powstawał Dom Chłopaków. I odezwałem się do sióstr dopiero, kiedy zobaczyłem, że jego budowa została pomyślnie sfinalizowana” – tak tłumaczy swoją decyzję

A siostry się cieszą i widzą w tym palec boży. „Dla Boga  nie ma rzeczy niemożliwych, zwłaszcza, jeśli chodzi o wykluczonych” – piszą na swojej stronie.

Skomentuj na Facebooku