Irena Kuczyńska
z radia centrum

Gala sportu

Czy wiesz, że klikając w reklamy wspierasz funkcjonowanie mojego bloga?

Podczas X Gali Pleszewskiego Sportu uhonorowano aktywnych sportowców, trenerów, działaczy oraz seniorów.

Za najlepszą sportową imprezę roku 2017 kapituła uznała Olimpiadę Sportową PPL, w której uczestniczyło ponad 1000 osób.

Uczestnicy Olimpiady Sportowej PPL, wiceburmistrz Arkadiusz Ptak, Prezes Spółki Sport Pleszew Eugeniusz Małecki

Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2017 w kategorii juniorów, została lekkoatletka Zuzanna Szczepaniak z Klubu Sportowego OSiR w Pleszewie.

W kategorii JUNIOR wygrała lekkoatletka Zuzanna Szczepaniak – zawodniczka KS OSiR Pleszew. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Pleszewskiego Klubu Karate Magdalena Godlewska, trzecie natomiast Gabriel Baszczyński – młody szachista z Klubu Szachowego Orły Pleszew.

W kategorii seniorów tytuł zdobył biegacz i piłkarz KS Stal Pleszew Mateusz Siuda.

W kategorii SENIOR za najlepszego sportowca kapituła uznała biegacza i piłkarza Mateusza Siudę z LKS OSiR Pleszew i Klubu Stal Pleszew. Na drugim miejscu uplasowała się lekkoatletka Sandra Kurkowiak, na trzecim natomiast taekwondzista Bartosz Stephan.

Tytuł Trenera Roku 2017 Kapituła Honorowa przyznała Patrycji Kruchowskiej – Wojcieszak – zawodowej biegaczce, trenerce lekkoatletyki w LKS OSiR w Pleszewie, liderce projektu Biegam, bo lubię.

Patrycja Kruchowska - Wojcieszak
– trener lekkoatletyki w LKS OSiR Pleszew. Zawodowy biegacz. Wielokrotna mistrzyni województwa w biegach przełajowych oraz średnio i długodystansowych na bieżni lekkoatletycznej. Dziś swoim sportowym doświadczeniem dzieli się nie tylko z początkującymi biegaczami w klubie, ale i z amatorami. W 2017 r. była trenerem w programie „Biegam bo Lubię” organizowanym przez Fundację Wychowanie przez Sport i radiową Trójkę. Pleszew miał jedną z najliczniejszych grup w kraju – zajął 5 miejsce pod względem frekwencji.

Wręczono też tytuł Działacza Sportowego Roku 2017, który otrzymał Piotr Hain – redaktor sportowy lokalnego tygodnika.

Piotr Hain
 redaktor sportowy tygodnika „Życie Pleszewa”, pomysłodawca i główny organizator turnieju piłkarskiego dla dzieci i młodzieży „Ferie z Życiem”. Zawody odbywają się w dwóch etapach: pierwszy dla szkół podstawowych, drugi dla uczniów gimnazjów. W roku 2017 odbyła się już 20. edycja tego turnieju.

Po raz drugi w historii imprezy organizowanej przez miasto, przy wsparciu powiatu pleszewskiego, uhonorowano Seniorów Pleszewskiego Sportu.

Dyplom odebrała Lidia Miszke emerytowana nauczycielka wychowania fizycznego w pleszewskich szkołach, współtwórczyni TKKF „Sokół” oraz Władysław Ogórkiewicz – jeden z najbardziej utytułowanych lekkoatletów w historii pleszewskiego sportu.

 Lidia Miszke – emerytowana nauczycielka wychowania fizycznego w pleszewskich szkołach, gdzie prowadziła sekcję gimnastyki akrobatycznej. W 1956 roku podczas zebrania założycielskiego w swoim domu przy ulicy Garncarskiej, wraz z Antonim Szóstakiem oraz Marianem Radomskim, powołała do życia TKKF „Sokół”. W sekcji gimnastycznej ćwiczyła młodzież oraz panie. Pani Lidia oprócz pracy trenerskiej pełniła w Towarzystwie również funkcję skarbnika i sekretarza w jednej osobie. W pierwszą rocznicę powołania TKKF w Polsce, podczas Ogólnopolskiego Pokazu Gimnastycznego w Warszawie wspólna reprezentacja TKKF-ów z Pleszewa, Krotoszyna i Ostrowa Wielkopolskiego zajęła I miejsce, wygrywając pianino, akordeon i perkusję. Wychowała wielu uczestników mistrzostw Polski, Wielkopolski oraz późniejszych absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego.
- Arkadiusz Ptak, Eugeniusz Małecki - prezes Spólki Sport Pleszew oraz Władysław Ogórkiewicz
Władysław Ogórkiewicz -w roku 1966 zdobył Mistrzostwo Polski Młodzików na 300 metrów, a w rywalizacji na 100 metrów był brązowym medalistą. W latach 1966, 67 oraz 1968 zdobywał za każdym razem Mistrzostwo Polski Juniorów na 100 metrów oraz 200 metrów. W roku 1967 powołany do Kadry Narodowej Juniorów. Aktywną przygodę ze sportem zakończył w latach 70. Dziś pan Władysław jest oddanym kibicem pleszewskiego i polskiego sportu.

Opisy laureatów ze strony www. pleszew.pl

Źródło:https://www.rc.fm/sportowe/pleszew-gala-sportu.html

Skomentuj na Facebooku