Irena Kuczyńska
z radia centrum

Kulturalny sierpień

Muzeum Regionalne w Pleszewie oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew zapraszają. Propozycje kulturalne dotyczą dorosłych i dzieci.

Przez cały miesiąc trwa konkurs, w którym na facebookowym profilu biblioteki trzeba polecić wybraną przez siebie książkę i ją opisać. https://www.facebook.com/BibliotekaPleszew/\

Oczywiście polubiwszy uprzednio pleszewską książnicę, która jesienią przenosi się do nowej siedziby na dworcu.

Ale wciąż aktywnie działa, siedząc praktycznie na pudłach z książkami. Co tydzień przychodzą do biblioteki najmłodsi pleszewianie na zajęcia z planszówkami i nie tylko.

Na wakacyjny finał, 24 sierpnia zaplanowano spotkanie z aktorem Cezarym Żakiem. W muzeum też jest aktywnie. 17 sierpnia w ramach Wakacyjnej Akademii „Tajemnice fortepianu”, czyli zajęcia z pianistką Marią Rutkowską.

Tydzień później zajęcia „Prasłowianie i ozdabianie”, czyli o pleszewskich wykopaliskach kultury łużyckiej opowie dzieciom Iwona Wieruszewska.

W ostatnią sobotę sierpnia na dziedzińcu  Muzeum Regionalnego koncert „100 lat Polsko” w wykonaniu teatrzyku „Qui pro quo”. W programie przedwojenne szlagiery.

Źródło:

Skomentuj na Facebooku