Irena Kuczyńska
Uncategorized z radia centrum

Minister murem za dyrektorką

Minister Rolnictwa poparł decyzję dyrekcji Zespołu Szkół Przyrodniczo – Politechnicznych w Marszewie, która wypowiedziała wynajem pomieszczeń w swoim internacie dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

W tej sytuacji MOW prawdopodobnie zostanie rozwiązany.

MOW został powołany przez poprzedniego starostę Michała Karalusa. Przez kilka lat pomieszczenia Zespołu Szkół Przyrodniczo – Politechnicznych użytkowały dwie instytucje podległe powiatowi: szkoła i MOW.

W styczniu 2018 roku szkołę przejęło od powiatu ministerstwo rolnictwa. Dyrekcja szkoły, powołując się na opinie uczniów, rodziców i nauczycieli, w ub. roku wypowiedziała Młodzieżowemu Ośrodkowi Wychowawczemu wynajem pomieszczeń dydaktycznych.

Kolejnym krokiem było wypowiedzenie wynajmu pokoi w internacie. Umowa wygasa z końcem sierpnia. W tej sytuacji starosta Maciej Wasielewski interweniował u ministra rolnictwa. Ten jednak poparł dyrektorkę szkoły – co potwierdził radiu Centrum Sławomir Sobczyk – szef wydziału oświaty w starostwie powiatowym.

Dodał, że zarząd powiatu zlecił przygotowanie uchwały ws. likwidacji MOW w Pleszewie z dniem 31 sierpnia 2019 roku. Pracę straci 14 wychowawców, 5 nauczycieli, 5 osób z administracji i obsługi.

Skomentuj na Facebooku