Irena Kuczyńska
z radia centrum

Nowa Parkowa

Ulica Parkowa w Lenartowicach gotowa. Prowadzi od krajowej “12” do centrum jednej z największych podpleszewskich miejscowości, gdzie łączy się z drogą powiatową.

Kosztowała ponad 5 200 000 złotych.

Droga ma 1750 metrów długości. “Po  jednej stronie  jezdni  szerokiej na 6 metrów biegnie ścieżka rowerowa, po drugiej  chodnik dochodzi do parku i za parkiem pojawia się znów, doprowadzając do drogi powiatowej w centrum Lenartowic. Wcześniej miasto wykonało kanalizację. Nowa droga jest oświetlona energooszczędnymi ledowymi latarniami”  powiedział radiu Centrum Andrzej Jędruszek zastępca  burmistrza Pleszewa.

Na miejscu starych drzew posadzono nowe. Pomiędzy jezdnią a chodnikiem są krzewy. Nowe są zatoczki do autobusów oraz przystanki. Koszt modernizacji drogi przekroczył 5 247 256 złotych, z czego 2 553 712 zł to dofinansowanie  z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019.

Po obu stronach ulicy Parkowej wyrosły osiedla domków jednorodzinnych. Drogi będące w zarządzie gminy, też są pokryte tam asfaltem.

Skomentuj na Facebooku