Irena Kuczyńska
z radia centrum

Nowy prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego

Błażej Górczyński jest nowym prezesem Pleszewskiego Centrum Medycznego. Informację potwierdził starosta pleszewski Maciej Wasielewski. Górczyński będzie kierował szpitalem jednoosobowo.

Błażej Górczyński – prawnik z wykształcenia, pracuje w pleszewskiej spółce od 2012 roku. Najpierw na stanowisku dyrektora ds. organizacyjno – prawnych, następnie wiceprezesa.

8 stycznia Rada Nadzorcza czyli Marian Sztamburski, Mariusz Gramala i Grzegorz Wrona, odwołała ze stanowiska Tadeusza Stefaniaka, który prowadził Pleszewskie Centrum Medyczne od 2012 roku, czyli po awansie Agnieszki Pachciarz na wiceministra zdrowia.

Szpital wiele prezesowi Stefaniakowi zawdzięcza, m.in. rozbudowę, nowy sprzęt, wysokie miejsca w rankingach.

W 2013 roku Tadeusz Stefaniak otrzymał tytuł Pleszewianina Roku. W 2015 roku odbierał certyfikat w Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, po tym jak PCM pomyślnie przeszło proces akredytacji szpitala. W 2018 roku otrzymał tytuł Zasłużonego dla Województwa Wielkopolskiego.

Z dniem 28 lutego pożegna się ze szpitalem, przechodząc na zasłużoną emeryturę.

Starosta Maciej Wasielewski mówi, że na razie Błażej Górczyński będzie zarządzał Pleszewskim Centrum Medycznym jednoosobowo.

Do 28 lutego, bo wtedy kończy się Tadeuszowi Stefaniakowi wypowiedzenie, przekazywać będzie on szpital swojemu następcy.

 

Skomentuj na Facebooku