Irena Kuczyńska
z radia centrum

Pionierzy

Czy wiesz, że klikając w reklamy wspierasz funkcjonowanie mojego bloga?

W pleszewskim szpitalu przeprowadzono pionierską operację rekonstrukcji i plastyki piersi po mastektomii, pierwszy taki zabieg w południowej Wielkopolsce – potwierdza  Błażej Górczyński – wiceprezes Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Piotr Przybył, prof. Dawid Murawa i Leszek Kaczmarek

Trzy operacje, z udziałem trzech chirurgów onkologicznych z pleszewskiego szpitala: Radosława Lisieckiego, Piotra Przybyła i Leszka Kaczmarka, przeprowadzał prof. Dawid Murawa – specjalista chirurgii onkologicznej.

Kompleksowej operacji rekonstrukcji i plastyki piersi po mastektomii poddały się dwie pacjentki z chorobą nowotworową piersi. Podczas zabiegu wykonano mastektomię i wszczepiono pacjentkom implanty.

Trzecia operacja, przeprowadzona tego samego dnia pod kierunkiem prof. Murawy, polegała na usunięciu zmian spowodowanych chorobą nowotworową, bez rekonstrukcji. Kolejne operacje z udziałem prof. Murawy zaplanowano na marzec.

Błażej Górczyński podkreśla, że Pleszewskie Centrum Medyczne będzie rozwijać działalność Centrum Profilaktyki Leczenia Raka Piersi i Jelita Grubego. Jeśli chodzi o raka piersi, rocznie leczy się w PCM 450 pacjentek. Operacji przeprowadza się od 130 do 150.

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-pionierzy.html

Skomentuj na Facebooku