Irena Kuczyńska
z radia centrum

Pleszewska S-11

Projektanci odcinka drogi S-11 z Kórnika do Ostrowa Wielkopolskiego dokonali korekt wcześniej zaplanowanych wariantów korytarzy A, B, C.

Został wytyczony korytarz I, który pokrywa się z wariantami A i C. Zdaniem zastępcy burmistrza Pleszewa Arkadiusza Ptaka jest on korzystny dla miasta i gminy Pleszew.

Od kilku miesięcy przebieg przyszłej drogi S-11 jest w Pleszewie i gminie tematem numer jeden. Projektanci uwzględniają przebieg korytarzy pod kątem preferencji mieszkańców, ale też pod kątem technicznym, środowiskowym, ekonomicznym, transportowym oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Korytarz I, pokrywający się z pierwotnymi wariantami A, B, uwzględnia dwa zjazdy do Pleszewa, pierwszy w okolicy stacji paliw przy DK 11, skomunikowany ze stacją PKP w Kowalewie i drugi – w okolicy Łaszewa.

Korytarz uwzględnia wykorzystanie przestrzeni pomiędzy Kowalewem a DK „11”. „Ingeruje w zabudowę mieszkaniową i przemysłowo – rolniczą w Baranowie, Kowalewie, Dobrej Nadziei, Ludwinie i Sowinie Błotnej, ale jest skomunikowany z siecią dróg” – czytamy w piśmie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nadesłanym do UMiG Pleszew.

Kolejny etap konsultacji w 2019 roku. Więcej na stronie www.pleszew.plhttp://pleszew.pl/news/nowa-korespondencja-ws-s-11/Czytaj: http://www.rc.fm/news/pleszew-pleszewska-s11.html

Skomentuj na Facebooku