Irena Kuczyńska
z radia centrum

Radny wychodzi z klubu

Kolejny członek Rady Powiatu Pleszewskiego rezygnuje z członkostwa w klubie radnych Stowarzyszenia, z którego został wybrany do rady.

Krystian Klak (foto drugi od lewej) zawiesił członkostwo w opozycyjnym klubie radnych “Razem dla Ziemi Pleszewskiej oraz Wspólna Przyszłość”.

Zaczęło się tuż po wyborach. Piotr Kopczyński (foto czwarty od lewej), który zdobył mandat z listy Stowarzyszenia “Wspólna Przyszłość”, jeszcze przed ukonstytuowaniem się władz Rady Powiatu, dołączył do szerokiej koalicji, gdzie otrzymał stanowisko wiceprzewodniczącego. ” Taki nasz pleszewski Kałuża” – żartowano, nawiązując do podobnej sytuacji w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Teraz z klubu “Razem dla Ziemi Pleszewskiej i Wspólna Przyszłość” odchodzi Krystian Klak. Powodów, szefowi Stowarzyszenia Mirosławowi Kuberce, nie wyjawił. Na razie nie zapisał się też do innego klubu, pozostać chce niezależnym.


Foto: Renata Reszel, Krystian Klak, Michał Kaczmarek, Mirosław Kuberka

Kuberka ma jednak nadzieję, że Klak do klubu powróci. Z rozmowy telefonicznej z Klakiem wynika, że problemem dla niego może być fakt, że we wspólnym  klubie są nie tylko radni “Stowarzyszenia Razem dla Ziemi Pleszewskiej”, ale też radni “Wspólnej Przyszłości”. Prawdopodobnie dlatego członkostwo w takim mieszanym klubie on  zawiesił.

Obserwatorzy sceny politycznej, zastanawiają się też, kto i co Klakowi obiecał i czekają na kolejne ruchy w Radzie Powiatu. Krystian Klak był już kiedyś radnym powiatowym, reprezentował wtedy Prawo i Sprawiedliwość.

 

Skomentuj na Facebooku