Irena Kuczyńska blog - baner - myjnia bezdotykowa i okręgowa stacja kontroli pojazdów



“Zmarły grzeszył i pokutą jest jego śmierć “- usłyszeli na pogrzebie rodzice tragicznie zmarłego syna

Wracamy do tragicznego wypadku w Prokopowie, gdzie 25 – letni motocyklista z Chocza zmarł wskutek poniesionych obrażeń. Podczas pogrzebu, zamiast słów pociechy, rodzina usłyszała z ust księdza m.in. że “zmarły grzeszył i pokutą jest jego śmierć”.
3min

Licealiści ze Staszka nakręcili się na przyszłość i zdobyli trzy nagrody

38 filmów w aplikacji TIK Tok nakręcili uczniowie pleszewskich szkół na II edycję konkursu Top in Job “Nakręć się na przyszłość”, który zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie w ramach Tygodnia Aktywności Społecznej i Zawodowej.
10min

Kandydaci do Rady Miejskiej w Pleszewie – sześciu na jedno miejsce

125 osób ubiega się o 21 mandatów radnych Miasta i Gminy w Pleszewie. Swoich kandydatów wystawia 5 komitetów wyborczych. Jest Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, są Miłośnicy Ziemi Pleszewskiej, jest Stowarzyszenie Wspólna Przyszłość ale też Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie dla Pleszewa.
10min







PODCASTY




Drodzy Czytelnicy!

Utrzymanie bloga irenakuczynska.pl, jak wszystko inne na świecie, kosztuje.

Przekazując nawet niewielki datek za pośrednictwem serwisu Patronite, możesz wesprzeć działalność mojego bloga.

Jestem wdzięczna za Waszą pomoc!


Wsparcie



HISTORIA


Tak się żyło w Pleszewie kiedy 50 lat temu zawierali związki małżeńskie

Kiedy zawierali związki małżeńskie, szczytem marzeń było własne mieszkanie w blokach z meblościanką w dużym pokoju. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie odbierali w Zajezdni Kultury, która w 1973 roku była małą parowozownią.

“Chocz Ziemia Obiecana?” – historię żydowskiej społeczności opisał katolicki ksiądz

“Chocz Ziemia Obiecana? – historia społeczności żydowskiej” to książka napisana przez choczanina ks. Leszka Szkudlarka. Gościem honorowym promocji książki, była Sharon Stern – wnuczka Taube Lewin, która urodziła się i do 1935 roku mieszkała w Choczu.

Od niedoboru do wolnego rynku – tak się rodził kapitalizm w Pleszewie

Czy pamiętacie rozkładane łóżka i budki przy pawilonie na ulicy Gwardii Ludowej? Na przełomie lat 80. i 90. handel przeniósł się ze sklepów na ulice. Tak się rodził w Pleszewie wolny rynek.