Irena Kuczyńska
z radia centrum

…tak cię (za)piszą

Czy wiesz, że klikając w reklamy wspierasz funkcjonowanie mojego bloga?

Lena i Filip – takie imiona najchętniej nadają swoim dzieciom mieszkańcy miasta i gminy Pleszew. Zdarzają się też imiona rzadkie, jak Luna czy Jacop.

 

Najmłodsi pleszewianie w bodziakach z herbem miasta

W 2017 roku urodziło się w Pleszewie i gminie więcej dziewczynek niż chłopców. Wśród imion żeńskich Lena wiedzie prym od kilku lat, a dokładnie od czasu, kiedy w serialowej rodzinie Zduńskich w „M jak miłość” przyszła na świat mała Lenka.

Znawcy tematu podkreślają duży wpływ telewizji na imiona dzieci. Tak było m.in. z imieniem Agnieszka, które zaczęło przeżywać swój renesans w latach 70., kiedy pojawił się film Jerzego Antczaka „Noce i dnie” z Agnisią Niechcicówną.

Na kolejnych miejscach pleszewskiego rankingu są Zofia i Maja. Chłopcom najchętniej nadawano w 2017 roku imię Filip, Jan, Antoni – i ta ścisła czołówka się utrzymuje.

Ale pojawiają się imiona rzadkie, jak Luna, Selena, Amina, Noemi czy powracające stare imię Janina. W 2017 roku urodził się w Pleszewie Jacop, Stefan, Cyryl oraz Mieszko.

Dzieci z imionami rzadkimi stają się dzięki nim od razu rozpoznawalne. Te z popularnymi muszą sobie rozpoznawalność wypracować.

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-tak-cie-zapisza.html

Skomentuj na Facebooku