Wakacje w Parku Wodnym Planty

Irena Kuczyńska13 czerwca 20193min0
Park-propozycja.jpg

Park Wodny Planty w Pleszewie po raz kolejny organizuje Wakacyjną Akademię Sportu i Przygody.

Zapisy ruszyły. Pierwszy turnus zaczyna się 24 czerwca.Oferta Parku Wodnego Planty jest bardzo szeroka i urozmaicona – mówi Eugeniusz Małecki – prezes Spółki Sport Pleszew

W dziesięciu pięciodniowych turnusach może wziąć udział nawet 700 dzieci. Niektóre przychodzą tu przez całe wakacje. Co prawda, turnusy są odpłatne, ale rodzice mogą być spokojni, że dzieci są bezpieczne i aktywnie spędzają czas pod opieką wykwalifikowanych opiekunów.

Bywa, że w Akademii uczestniczą dzieci, które wakacje spędzają u dziadków w Pleszewie. Zdarzają się dzieci mieszkające na stałe za granicą, które w grupie rówieśniczej szlifują język polski. Nikt tu się nie nudzi.

Są turnusy pływackie, taneczno – teatralne, piłkarskie, surviwalowe, artystyczne. Dzieci dostają drugie śniadanie i napoje.

W tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego zakupiono sprzęt za 44 000 złotych. Są to namioty, plandeki, pontony, kuchnie polowe, sprzęt do zabaw w świetlicy, na basenie i na powietrzu. Lato czeka w Parku wodnym Planty – zachęca Eugeniusz Małecki.