Irena Kuczyńska
z radia centrum

Więcej na fundusz remontowy

Od 1 stycznia 2019 roku wzrasta opłata na fundusz remontowy w Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Pleszewie.

Pieniędzy brakuje a oczekiwania mieszkańców osiedli wzrastają, stąd uchwała o podwyżce -powiedziała radiu Centrum Monika Falk – Filipowicz – prezes SMLW w Pleszewie.

Od 2005 roku na fundusz remontowy mieszkańcy bloków płacą po 0,60 zł od metra kwadratowego mieszkania. Od stycznia 2019 roku kwota ta wzrośnie o 0,30 zł. Aktualnie cały fundusz wynosi 660 000 zł, po podwyżce będzie to 990 000 złotych.

Pieniądze z tego funduszu przeznaczone są na malowanie klatek schodowych, wymianę oświetlenia, budowę parkingów i chodników wewnątrz osiedli. Do tego dochodzą zwroty pieniędzy za wymienione okna. Każdego roku pieniądze dostaje 100 mieszkańców.

W najbliższym czasie trzeba wyremontować trzy duże parkingi na Osiedlu Mieszka I, trzeba też wymalować ciągi korytarzy w piwnicach. Należy też pomyśleć o odświeżeniu elewacji budynków najwcześniej ocieplanych, na których w ciągu 15 lat wyhodowały się się glony – wylicza prezes Monika Falk – Filipowicz.

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-wiecej-na-remontowy.html

Skomentuj na Facebooku