Pianistka Mecenasem Pleszewskiej Kultury

Irena Kuczyńska1 lutego 20204min0
czolo.jpg

Maria Rutkowska – pianistka, utalentowana instrumentalistka, organizatorka wielu muzycznych przedsięwzięć w Pleszewie, otrzymała tytuł Mecenasa Pleszewskiej Kultury 2019.

Pleszewiankę nominował i statuetkę wręczył jej burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

W tym roku burmistrz postawił na klasykę. Maria Rutkowska jest doktorem sztuki, adiunktem w katedrze fortepianu i kameralistyki fortepianowej na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.Jest utytułowaną instrumentalistką, pianistką, nauczycielką muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej 1 st. im. Wojciecha Kilara w Pleszewie, której jest też absolwentką.
CZYTAJ TEŻ
Dzień bez grania jej się nie zdarza
Maria Rutkowska i jej uczniowieMaria to ulubienica pleszewian, dobrze się czuje w swoim mieście, gdzie sama często występuje ale też organizuje liczne muzyczne przedsięwzięcia, ściągając do Pleszewa utalentowanych wykonawców muzyki klasycznej. To ona w 2018 roku była inspiratorką koncertu „Pleszewskie korzenie”, w którym wystąpiło pięcioro artystów – absolwentów AM w Poznaniu, wywodzących się z powiatu pleszewskiego.CZYTAJ TEŻ
Wystąpili i zachwycili
Fara pełna kameralnej muzyki
W 2019 roku współorganizowała i prowadziła 9 „Koncertów w kościelnej nawie” we wszystkich kościołach dekanatu pleszewskiego. I znów grali artyści z najwyższej półki.
CZYTAJ TEŻ
Muzyka w kościelnej nawie
Pleszewską tradycją stały się też Koncerty Kolęd w Muzeum Regionalnym w Pleszewie, gdzie Maria Rutkowska sama gra ale też zaprasza muzyków.
CZYTAJ TEŻ
Kolędowaliś(my) w Muzeum Regionalnym
Muzeum pełne kolęd

„Kawałek muzycznego świata przenoszę z Poznania do Pleszewa, jestem pomiędzy artystami a publicznością i cieszę się, kiedy widzę radość w oczach tych, którzy na koncerty przychodzą” – powiedziała Maria Rutkowska  odbierając od burmistrza Arkadiusza Ptaka statuetkę i dyplom.

Skomentuj na Facebooku

Skomentuj na Facebooku