Irena Kuczyńska blog - baner - myjnia bezdotykowa i okręgowa stacja kontroli pojazdów



Tomasz Pawlak po Marku Zdunku obejmie urząd w gminie Gołuchów

Tomasz Pawlak wygrał II turę wyborów na wójta Gminy Gołuchów. I to on zajmie miejsce po Marku Zdunku, który był wójtem od 1990 roku. Kandydat KWW Trzecia Droga był popierany przez odchodzącego wójta.
2min

Nowe drzewa, nowe ławki, nowy mostek i nowy konik w Ośrodku Kultury Leśnej

Spacerując po gołuchowskim parku zauważymy kilka nowinek – nowy mostek na rzeczce Ciemnej, nowe ławki a w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt  małego konika. W części leśnej parku bystre oko dostrzeże nowo posadzone drzewa
4min

Z Leszkiem Możdżerem zagrała w filmie „Chopin. Nie boję się ciemności”

W filmie „Chopin. Nie boję się ciemności”, aktualnie wyświetlanym w pleszewskim kinie „Hel” w jednym z kadrów zobaczymy mieszkankę Pleszewa, zaproszoną do obozu w Brzezince, gdzie przy udziale pianisty Leszka Możdżera, nagrywano polską część filmu.
6min







PODCASTY




Drodzy Czytelnicy!

Utrzymanie bloga irenakuczynska.pl, jak wszystko inne na świecie, kosztuje.

Przekazując nawet niewielki datek za pośrednictwem serwisu Patronite, możesz wesprzeć działalność mojego bloga.

Jestem wdzięczna za Waszą pomoc!


Wsparcie


HISTORIA


60 lat temu rozpoczęła się historia pleszewskiej Trójki, tworzyli ją uczniowie i nauczyciele

W lutym 1964 roku do pachnącego farbą budynku pleszewskiej Tysiąclatki, wchodzili pierwsi uczniowie. Było ich ponad 800. Pracowało z nimi 25 nauczycieli. Wśród nich była Janina Kaczmarek, która podzieliła się ze mną wspomnieniami.

Pleszewskie Towarzystwo Kulturalne – historia wyczytana w starym zeszycie w kratkę

Pleszewskie Towarzystwo Kulturalne od 43 lat inspiruje w PPL wydarzenia kulturalne, wydaje książki, organizuje prelekcje. Najnowszym wydarzeniem była prelekcja długoletniego prezesa dra Andrzeja Szymańskiego w Muzeum Regionalnym, które w tym roku obchodzi 40. urodziny.

Powiat pleszewski trzy razy się pojawiał i dwa razy znikał

Przygraniczny powiat pleszewski stworzyły władze pruskie rozporządzeniem króla Fryderyka Wilhelma III z 1 stycznia 1818 roku. Należał do niego Jarocin. W  1932 roku, w czasach II Rzeczpospolitej,  powiat pleszewski został połknięty przez jarociński. W 1956  udało się go powołać, ale tylko na 19 lat, bo powiaty zlikwidowano. W 1999 powiaty powróciły. Jest i pleszewski i jarociński.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska