Irena Kuczyńska
z radia centrum

Rondo nieduże, ale jest

Zakończono rewitalizację Placu I Maja w Choczu. Jednym z elementów była budowa ronda, które usprawni komunikację i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Chocza.

Tędy choczanie zmierzają do ośrodka zdrowia, do biblioteki, do cmentarza a najmłodsi do szkoły i przedszkola.

Rondo nie jest duże, jest przejazdowe, co oznacza, że wielki tir może na nie wjechać, ale – jak mówi Magdalena Marciniak – zastępca burmistrza miasta i gminy Chocz – kierowca musi zwolnić, a o to chodzi.

Większe rondo wymagałoby zmniejszenia skweru na Placu I Maja a na to nie było zgody. Do ronda prowadzi kilka ulic: Grodziecka, Kościuszki, Taczanowskiego i dwie uliczki wychodzące z Placu 1 Maja, który przy rondzie się zwęża.

Jedna z uliczek została zmodernizowana, ma nową nawierzchnię, nowe zjazdy do posesji, nowy chodnik z miejscami parkingowymi oraz kanalizację deszczową. Na miejscu starych drzew posadzono nowe. Jest też nowe oświetlenie z oprawami ledowymi.

Rondo w Choczu było inwestycją oczekiwaną przez mieszkańców. Koszt jego budowy sięga 1 000 000 złotych, które pochodzą z budżetu miasta i gminy. Nowy ładny kawałek miasteczka – z jednej strony ronda jest zrewitalizowany Plac I Maja, z drugiej przy cmentarzu powstaje nowy duży parking.

 

 

 

 

Radio Centrum Małe, ale jest

Skomentuj na Facebooku