1000 stron historii Gołuchowskiego Centrum Kultury „Zamek”

Irena Kuczyńska5 maja 20213min0
Czolo-1.jpg

Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek” w Gołuchowie wykorzystało czas pandemii na opracowanie i wydanie 9 kronik, które obrazują działalność Centrum od powstania czyli od 2012 roku. To ponad 1000 stron historii życia kulturalnego w gminie Gołuchów – podkreśla dyrektor Patrycja Walerowicz – Wojtkowiak. Kroniki to pierwszy etap przygotowań do jubileuszu 10 – lecia placówki, który przypada w przyszłym roku. 


Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek” w Gołuchowie nie dysponuje domem kultury, wydarzenia organizuje w lokalach udostępnianych przez inne instytucje, ale różnorodności działań, kreatywności i pomysłowości może mu pozazdrościć pewnie niejedno GCK z własną siedzibą.

Najnowszym pomysłem dyrektorki Patrycji Walerowicz – Wojtkowiak jest opracowanie 9 kronik obrazujących działalność Centrum od 2012 roku.  Znajdziemy w nich m.in. relacje z Dożynek Powiatowych, Gminnych, Jarmarków Bożonarodzeniowych, wyjazdów do zaprzyjaźnionych gmin, rajdów rowerowych, koncertów m.in. grupy Gołbreak a wszystko to wzbogacone licznymi zdjęciami.

W kronikach są  też relacje z imprez, które GCK współorganizowało z Zamkiem Czartoryskich czy Ośrodkiem Kultury Leśnej. Chodzi  m.in. o questy „Śladami Izabelli Czartoryskiej”, konkursy dla dzieci związane ze 125 – leciem ustanowienia Ordynacji Książąt Czartoryskich, czy udział w największym w świecie zgromadzeniu ludzi przebranych za drzewa.

W kronikach odnotowano warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej: wokalne, plastyczne, kreatywne, tańca ludowego, półkolonie jak również spotkania promujące  książki o dziejach wsi z terenu gminy Gołuchów, autorstwa Stanisława Małyszko.

Za rok 10 – lecie Centrum, kroniki są preludium do jubileuszu. Na ich przygotowanie wykorzystano czas pandemii.