Nową drogą przez Koźminiec

Irena Kuczyńska22 czerwca 20212min0
Powiat Pleszewski zakończył przebudowę drogi powiatowej w Koźmińcu w gm. Dobrzyca. Koszt inwestycji wyniósł ponad milion złotych w tym jest ponad pół miliona złotych dotacji z  FUNDUSZU DRÓG SAMORZĄDOWYCH i wkład finansowy Gminy Dobrzyca - 185.000 zł. Nie jest to jedyna inwestycja drogowa w powiecie pleszewskim zaplanowana na ten rok.
droga51.jpg

Po modernizacji prawie kilometrowy odcinek drogi w Koźmińcu ma standard techniczny drogi powiatowej. Jezdnia jest poszerzona do 6 metrów, przy niej biegnie dwumetrowej szerokości chodnik z krawężnikiem od strony jezdni, utwardzone jest metrowe pobocze, oczyszczone i wyremontowane są przepusty pod zjazdami,  odtworzone, odmulone i obsiane trawą są rowy przydrożne.

W trakcie remontu wymieniono  i uzupełniono oznakowania na drodze pionowe i poziome. Wykonano dwa przejścia dla pieszych, w tym jedno podświetlone  lampą hybrydową, drugie z oświetleniem aktywnym. Wyremontowano też oświetlenie uliczne nad drogą.

Po remoncie  droga ma wyższe parametry użytkowe, nowoczesne rozwiązania techniczne, jest  jednorodna na całej długości i jednorodna z krzyżującą się drogą powiatową przebudowywaną wcześniej.

Remont kosztował 1.069.308,80 zł, w tym 529.654,00 zł to dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, 185 000 zł dołożyła gmina Dobrzyca.

W tym roku powiat przebuduje 1 km drogi z Lenartowic do Grodziska, odcinek drogi z Fabianowa ku Kotlinowi do granicy powiatu, gdzie też powstanie ścieżka rowerowa, wyremontuje kilometr drogi z Chocza do Białobłot.

No i chodniki: w Pleszewie przy Wojska Polskiego, przy ul. Bogusza gdzie powstanie ścieżka rowerowa i z Brzezia do Pleszówki – powiedział radiu Centrum starosta pleszewski Maciej Wasielewski.