Ankieta: jak się żyje w powiecie pleszewskim?

Irena Kuczyńska20 maja 20212min0
Starostwo-Powiatowe-w-Pleszewie-czolo.jpg

Władze Powiatu Pleszewskiego zapraszają mieszkańców do udziału w ankiecie dotyczącej Strategii Rozwoju Powiatu Pleszewskiego na lata 2021 – 2030.

Zamieszczona na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Pleszewie ankieta, pozwoli dostosować politykę władz samorządu powiatowego do potrzeb mieszkańców, szczególnie w zakresie świadczonych usług publicznych. TUTAJ


Pytania są różnorodne a dotyczą przede wszystkim jakości życia. Uczestnicy ankiety proszeni są o wskazanie atutów powiatu i deficytów w zakresie rynku pracy, wysokości zarobków, oferty handlowej, kulturalnej, rozrywkowej, edukacyjnej, estetyki otoczenia i jakości przestrzeni publicznych, czystości środowiska naturalnego.

Są pytania o atrakcje turystyczne, przyrodnicze, lokalne produkty, usługi komunalne, parkingi, ceny wody, gazu, śmieci. Ankieta daje możliwość oceny komunikacji zbiorowej w powiecie pleszewskim, transportu, w tym ścieżek rowerowych, skomunikowania z innymi miastami czy z siedzibą powiatu w przypadku osoby mieszkającej poza Pleszewem.

Są też pytania dotyczące więzi rodzinnych, sąsiedzkich, aktywności społecznej. Nie zabrakło w ankiecie pytań o ocenę działalności powiatowych jednostek takich jak szkoły średnie, Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Policja, Straż Pożarna, służby medyczne w tym Pleszewskie Centrum Medyczne.

Jeśli chodzi o drogownictwo szeroko pojęte, można w ankiecie zasugerować, która droga powiatowa czy chodnik wymaga pilnego remontu albo gdzie by się przydała ścieżka rowerowa.

Władze powiatu zapewniają, że wyniki ankiety, po opracowaniu, będą przedstawione publicznie w formie zbiorczego raportu i uwzględnione w tworzeniu Strategii Rozwoju Powiatu Pleszewskiego na lata 2021 – 2030.