Biblioteka po remoncie czeka na czytelników

Irena Kuczyńska17 czerwca 20213min0
Biblioteka Gminna w Dobrzycy zaprasza Czytelników do odnowionej siedziby. Przy okazji remontu bibliotecznych pomieszczeń wdrożono cyfrowy katalog i elektroniczne karty czytelnika. Koszt remontu sięgnął 100 000 złotych
2.jpg

Finansowany przez gminę Dobrzyca remont biblioteki rozpoczął się 4 marca. Najpierw trzeba było spakować i przenieść księgozbiór liczący ponad 16 000 woluminów do tymczasowych pomieszczeń w Gminnym Centrum Kultury, któremu biblioteka podlega. Z piętra na parter na zasadzie : podaj książkę z rąk do rąk. Zaproszono do tego czytelników w tym dobrzyckich seniorów, przenosiny trwały raptem dwie godziny – co podkreśla z uznaniem kierownik Ewa Balcer.

Remont wypożyczalni dla dorosłych i czytelni trwał do 14 czerwca. Przez cały ten czas książki były wypożyczane w GCK. Od kilku dni książnica dobrzycka pracuje w odnowionych pomieszczeniach. Białe regały, stoliki i biurka pięknie komponują się z zielono- żółtymi fotelami. Jest nawet jeden kolorowy fotel typu uszak. Wystarczy w nim usiąść z wypożyczoną książką i odpłynąć w inną rzeczywistość, co umożliwia człowiekowi książka.

Wracając do remontu bibliotecznych pomieszczeń, wymieniono w nich także podłogę, odmalowano ściany, także na klatce schodowej. No i elewacja jest nowa, co sprawia, że jest pięknie już od wejścia. W czasie remontów zainstalowano też elektroniczny system wypożyczania, dzięki czemu można książki zamawiać przez internet.

W pandemicznym roku 2020 z księgozbioru skorzystało w Dobrzycy 714 osób. Warto dodać, że dobrzycka biblioteka to miejsce licznych konkursów i spotkań z ciekawymi ludźmi. Teraz będą się odbywać w nowoczesnej ale i przyjaznej przestrzeni.