Busy w Pleszewie od 1 kwietnia

Irena Kuczyńska18 stycznia 20213min0
Busy-front.jpg

Wiele wskazuje na to, że 1 kwietnia na ulice Pleszewa wyjadą dwa busy komunikacji miejskiej. Samochody są już kupione, rozkłady jazdy opracowane, konkurs na kierowców zostanie rozstrzygnięty w poniedziałek (dzisiaj) – powiedział radiu centrum Grzegorz Knappe – prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego, które komunikację miejską organizuje i poprowadzi.

Pleszewianie się doczekają zmian w komunikacji miejskiej. Od 1 kwietnia po mieście zaczną kursować dwa busy niskopodłogowe na 10 miejsc siedzących i 20 stojących, do których bez problemu dostanie się osoba na wózku inwalidzkim lub z dzieckiem w wózeczku.

Busiki będą poruszać się po mieście „w kółko”, dwoma liniami o nazwie PL, co 20 albo co 40 minut, spinając osiedla, szpital, cmentarze, zahaczając o Zieloną Łąkę. Przystanek początkowy przy cmentarzu komunalnym, gdzie jest największy w mieście parking buforowy. Osoby, które zostawią tu auta i przesiądą się do busa, będą mogły korzystać z przejazdu nieodpłatnie.

Busy będą się zatrzymywać na tych przystankach, które już w mieście są. Dojdzie tylko dodatkowy przystanek na Rynku, w pobliżu tego miejsca, gdzie zatrzymywały się kiedyś autobusy kaliskie. Przedsiębiorstwo Komunalne już busy zakupiło, kosztowały prawie 900 000 zł. Aktualnie są one poddawane zmianie design, przybiorą barwy Pleszewa – Miasta Otwartego.

Gotowe są rozkłady jazdy. Na finiszu jest też konkurs na 5 kierowców pleszewskich busów. Ceny biletów mają być symboliczne. Dla posiadaczy Karty Seniora PPL 60 +, będą symboliczne jeszcze bardziej.