Irena Kuczyńska
z radia centrum

Coraz więcej drzew w Pleszewie

W Pleszewie przybywa nowych nasadzeń drzew i krzewów. W różnych punktach miasta drzewa już posadzono, a to jeszcze nie wszystko – zapowiada rzeczniczka pleszewskiego ratusza Anna Bogacz.

Bywalców biblioteki, która od roku ma siedzibę w budynku dawnego dworca kolejowego, na pewno zaskoczyły spore drzewa, które w ciągu jednego dnia pojawiły się przed budynkiem.

Podobne, duże drzewa posadzono przed nowym domem kultury, którego budowa dobiega końca na terenie dawnej parowozowni przy ul. Sienkiewicza.

Od biblioteki dzielą go tylko tory. Do biblioteki prowadzi ulica Kolejowa – całkiem nowa i nowymi drzewami, krzewami i wieloletnimi bylinami obsadzona.

Czterdzieści drzew rośnie od kilku dni na osiedlu Malinie, gdzie PTBS zbudowało spore osiedle.

I jeszcze park a w nim trzy nowe kasztanowce. Ale to nie wszystko. Jeszcze przed nadejściem zimy stanie rząd drzew przy ul. Wierzbowej ale też w centrum Pleszewa przy ul. Kraszewskiego, Tyniec i Bojanowskiego, gdzie dobiega końca modernizacja sieci kanalizacyjnej i nawierzchni oraz chodników. No i Kasztanowa, na której wyrosną kasztanowce, które będą kropką nad i kończącą modernizację ulicy.

Skomentuj na Facebooku