Irena Kuczyńska
z radia centrum

Diagnostyczny spacer po Pleszewie

Urząd Miasta i Gminy Pleszew zaprasza pleszewian na Spacer diagnostyczny w ramach realizacji projektu SMART Pleszew.

W ciągu dwóch lat będzie on realizowany we współpracy z Politechniką Poznańską. SMART to działanie w trzech przestrzeniach: woda, ziemia i powietrze.

Pleszew jest jednym z 25 miast w Polsce i 2 w Wielkopolsce, które otrzymały dotację z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na projekt SMART, dzięki któremu miasto stanie się innowacyjne i nowoczesne.

Do wykorzystania jest 3 074 242 zł, z czego 2 352 720 stanowi dofinansowanie. W ramach SMARTA w najbliższy piątek odbędą się 3 spacery diagnostyczne, których uczestnicy będą mogli sugerować własne rozwiązania dotyczące np. zieleni w mieście czy usytuowania miejskich rowerów.

Pójdą przedszkolaki, nastolatkowie z pleszewskich szkół i dorośli. Spacer poprowadzą fachowcy, którzy zaprezentują inspiracje  na ulepszenie czy upiększenie Pleszewa i wysłuchają sugestii pleszewian.

Grupa dorosłych startuje z rynku w najbliższy piątek o godzinie 11.00, w ulicę Poznańską do św. Ducha, potem Łąkową i Ogrodową do Dwójki, obok parku na Kolejową, Targową, Sienkiewicza, Plac Wolności, Wojska Polskiego i stadion do Plant, gdzie w Parku Wodnym odbędzie się podsumowanie.

Do udziału w spacerze trzeba się zapisać pod nr tel. 62 7428 340

 

Skomentuj na Facebooku