Irena Kuczyńska
z radia centrum

Gołuchów zaprasza

W nadchodzącym tygodniu warto odwiedzić Gołuchów z związku ze 120 rocznicą śmierci księżnej Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej oraz Międzynarodowym Dniem Lasu, który przypada 21 marca a odbywa się pod hasłem „Naucz się kochać lasy”.

W poniedziałek, w samo południe, przy Mauzoleum Czartoryskich w parku w Gołuchowie, odbędzie się uroczystość poświęcona pamięci Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej w 120 rocznicę śmierci pani na Gołuchowie, która przebudowała Zamek i wraz z mężem Janem, stworzyła największą kolekcję m.in. dzieł sztuki w Europie II połowy XIX wieku.

W czwartek – zaprasza do Gołuchowa Ośrodek Kultury Leśnej. W tym dniu bezpłatne zwiedzanie wystaw w Muzeum Leśnictwa, w tym najnowszej wystawy fotograficznej „Końskie pasje Rafała Walendowskiego”.

Organizatorzy zachęcają też do przejścia questu „Wędrówki dendrologiczne” oraz przejścia ścieżki geocachingowej „Dolina rzeki Ciemnej”. I jeszcze jedna wiosenna atrakcja dla najmłodszych, kolorowanka „Żubrzyk zwiedza Gołuchów”. 

Wędruje z zagrody do Zamku, zagląda do Muzeum Leśnictwa, odpoczywa pod dębem Jana, wędruje do głazu narzutowego, nad jezioro i wraca do zagrody. Kolorowanka to pomysł Gołuchowskiego Centrum Kultury Zamek.

Skomentuj na Facebooku