Irena Kuczyńska
z radia centrum

Ławeczki dla seniorów

W przestrzeni miejskiej w Pleszewie pojawią się dodatkowe ławeczki dla seniorów.

Podobne ławeczki dla seniorów, na których starszy człowiek może przez chwilę odpocząć, znajdują się w wielu polskich miastach. Ja na przykład widziałam je w Gdyni. Chodzi o to, żeby osoba starsza, pokonująca dużą odległość, miała szansę dać nogom trochę wytchnienia.

Na razie wyznaczono w Pleszewie 5 takich miejsc z ławeczką. „Sprawa lokalizacji ławeczek jest prosta, ale tylko z pozoru. Aby je ustawić, trzeba się dogadać z zarządcą drogi, właścicielem chodnika albo nieruchomości, na której ma ona stanąć” – mówi Arkadiusz Ptak – zastępca burmistrza Pleszewa.

Nie ma problemu, jeśli upatrzone pod ławeczkę miejsce jest na gruncie gminnym np. na ul. Targowej przy Miejsko -Gminnym  Ośrodku Pomocy Społecznej, koło cmentarza komunalnego na ulicy Piaski, przy deptaku prowadzącym od Plant do ulicy Piaski i na przystanku kolejki koło marketu Kaufland przy ulicy Lipowej.

Toczą się rozmowy z Pocztą Polską w sprawie ustawienia ławeczki przed budynkiem poczty na ul. Poznańskiej.

W tym miejscu też może stanąć ławeczka dla seniora

Koszt jednej ławeczki to 550 zł. Miasto kupiło ich 27. Większość już stoi na rynku. Te z rynku, po odnowieniu, trafią do pleszewskiego parku, gdzie wkrótce rozpocznie się kolejny etap rewitalizacji.

Takie ławeczki będą ustawione w różnych miejscach w mieście. Chodzi o to, żeby można było na nich kilka  minut przysiąść i odpocząć

Na rynku, oprócz nowych ławeczek, zamontowano też 15 nowych koszy na śmieci. Każdy z nich kosztuje 1000 zł.

Koszt jednego takiego kosza, który podobno oprze się każdemu chuliganowi i wandalowi, to 1000 złotych
Montowanie wandaloodpornego kosza
Skomentuj na Facebooku