Irena Kuczyńska
z radia centrum

Mecz charytatywny

W niedzielę o godzinie 18.00, w Hali Sportowej przy ul. Bolesława Krzywoustego w Pleszewie, odbędzie się ostatni mecz sezonu, w którym KS Kosz Pleszew zmierzy się z AZS Basket Nysa.

Mecz ma charakter charytatywny. Cały dochód będzie przeznaczony na rehabilitację Anny Staszek, wybudzonej 4 lata temu ze śpiączki w klinice „Budzik”.

Jest to mecz o mistrzostwo 2 Ligi Mężczyzn w ramach grupy D rozgrywek. AZS Basket Nysa walczy o fazę play-off, zespół z Pleszewa już tę szansę stracił.

„W składzie gości awizowany jest były reprezentant Polski w koszykówce Michał Ignerski. Zmierzą się zespoły o wyrównanym poziomie sportowym i walczące o każdy centymetr boiska” powiedział radiu Centrum Maciej Jaworski z KS Kosz Pleszew, zapraszając na mecz także rodziców z dziećmi, dla których przygotowano różne atrakcje (balony, mini kosze, słodycze, malowanie twarzy).

W przerwach między kwartami wystąpi zespół Clovers, a kibice będą mogli uczestniczyć w konkursie rzutów do kosza z połowy boiska. Cały dochód z meczu będzie przekazany na rehabilitację Ani Staszek z Gołuchowa, która w wieku 16 lat zachorowała na raka mózgu.

Po długotrwałym leczeniu i skomplikowanej operacji nowotworu ośrodkowego układu nerwowego, zapadła w śpiączkę farmakologiczną. Skierowano ją wówczas do Kliniki „Budzik”, gdzie w 2015 roku wybudziła się ze śpiączki. Obecnie cały czas jest rehabilitowana i robi coraz większe postępy.

O rehabilitacji Anny Staszek CZYTAJ NA JEJ FANPAGE

Źródło:Radio Centrum

Skomentuj na Facebooku