Medyczna elektroniczna

Irena Kuczyńska15 stycznia 20182min0
Stefaniak-Tadeusz-czolo.jpg

2 300 000 zł ma kosztować wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w Pleszewskim Centrum Medycznym.

Tadeusz Stefaniak - prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego sp. zoo

Już wkrótce do szpitala trafi 180 komputerów ze specjalnym oprogramowaniem. Nowa usługa umożliwi pacjentom rejestrację on-line do świadczeń opieki zdrowotnej.

Pleszewskie Centrum Medyczne sp. z oo  znalazło się wśród 53 podmiotów leczniczych w Wielkopolsce, które uczestniczą w projekcie „Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz stworzenie sieci wymiany danych między podmiotami leczniczymi samorządu województwa”.

Koszt inwestycji w całej Wielkopolsce to 94 000 000 zł. Z tego blisko 80 000 000 zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. W przypadku Pleszewa – jak mówi prezes Stefaniak, dotacja unijna wynosi 2 100 000 zł, resztę dołoży powiat.

„Zakłada on wdrożenie dwóch usług: e-rejestracji i e-dokumentacji, co zapewni pacjentom możliwość rejestracji on-line oraz dostęp do własnej dokumentacji medycznej” – powiedział radiu Centrum prezes PCM Tadeusz Stefaniak.

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-medyczna-elektroniczna.html