Okazja do zaszczepienia jednorazową szczepionką w Pleszewie

Irena Kuczyńska13 lipca 20212min0
W najbliższy piątek w Pleszewskim Centrum Medycznym będzie możliwość zaszczepienia się jednorazową szczepionką Johnson & Johnson. Wystarczy zadzwonić, zapisać się i w wyznaczonej godzinie pojawić się w Punkcie Szczepień Populacyjnych - zachęca rzecznik pleszewskiego szpitala Ireneusz Praczyk.
czolo-1.jpg

Jednorazowa szczepionka Johnson & Johnson to okazja dla osób, które wybierają się na wakacje w tym zagraniczne a do tej pory się nie zaszczepili. Mogą z niej skorzystać także osoby, które przebywają w Pleszewie lub w okolicy na wakacjach.  Jednorazowa szczepionka może być też impulsem dla niezdecydowanych.

Wystarczy zadzwonić pomiędzy godziną 8.00 a 14.00 pod numer 62 4720907 lub 908 i zarejestrować się na określoną godzinę a potem podjechać do szpitala, bo tam szczepienia będą w piątek prowadzone. Dodatkowy punkt w sali sportowej przy ul. Zielonej zostanie z końcem tygodnia zamknięty. Oczywiście  szczepionki  dwudawkowe takie jak Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca też są dostępne.

W MiG Pleszew najchętniej szczepią się osoby 70+, ponad 82% przyjęło przynajmniej jedną dawkę. Najmniej zaszczepionych – tylko 21 % jest w grupie nastolatków (12 do 19 lat). W przedziale wiekowym od 40 do 59 roku życia zaszczepionych jest 60 %.

Tymczasem przed spodziewaną kolejną falą koronawirusa warto przypomnieć to co mówią naukowcy, że możemy jej uniknąć lub zmniejszyć tylko szczepieniami, które mają sens i dają odporność zbiorową tylko wtedy gdy są powszechne.