Parking coraz bliżej

Irena Kuczyńska4 lutego 20202min0
parking-foto.jpg

Jest szansa na parking przy dworcu kolejowym Pleszew Miasto w Kowalewie.


Budowa parkingu jest jednym z priorytetów władz miasta Pleszewa – o czym zapewniał burmistrz Arkadiusz Ptak na zebraniu Pleszewskiej Izby Gospodarczej.

Problem parkingu przy dworcu robi się coraz większy, zwłaszcza że po wprowadzeniu szybkich połączeń kolejowych z Poznaniem, coraz więcej pleszewian do pracy do stolicy Wielkopolski dojeżdża.
Wyremontowaną w 2019 roku ulicą 70 pułku piechoty szybciutko i bezpiecznie docierają do stacji a tam pojawia się problem z parkowaniem. Ale są dobre wiadomości dla właścicieli aut. Będzie parking i to na 70 aut. Terminu prac przy parkingu jeszcze nie ma ale starania są czynione. W 2019 roku powiat pleszewski przejął od PKP w wieczyste użytkowanie dwie działki w sąsiedztwie dworca oraz całą ulicę Dworcową.
Władze miasta Pleszewa czynią starania o przejęcie działek przy wieży ciśnień na tych samych zasadach. Po uregulowaniu spraw własności będzie można myśleć o parkingu i o  modernizacji ulicy Dworcowej.

Na projekt zagospodarowania tego terenu miasto ma środki zabezpieczone w projekcie SMART. I jest to obok budowy mieszkań, priorytet władz miasta – o czym zapewniał burmistrz Arkadiusz Ptak pleszewskich biznesmenów.