Irena Kuczyńska
z radia centrum

Pastorałka do Brukseli

 100 wykonawców zagrało i zaśpiewało 68 utworów podczas XIX Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Żegocinie.

Grande Prix Festiwalu Kolęd i Pastorałek zdobyła Julia Graczyk ze Stawiszyna. I to ona została zaproszona do Brukseli przez europosła Andrzeja Grzyba.

Laureaci festiwalu z organizatorami i jurorami

Festiwal Kolęd i Pastorałek organizowany przez Ośrodek Kultury w Żegocinie, we współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami, ma już swoją markę i coraz wyższy poziom.

Jury złożone z aktora, kompozytora i nauczycielki muzyki, wysłuchało 68 utworów. W niedzielę w koncercie galowym wystąpili nagrodzeni i wyróżnieni w swoich kategoriach wiekowych.

Julia Graczyk – uczennica Szkoły Artystycznej FortePiano w Stawiszynie za pastorałkę „Ta święta noc” zdobyła nagrodę główną. Pojedzie do Europarlamentu do Brukseli.

Julia Graczyk - zdobywczyni Grande Prix

Marszewska Orkiestra Szkolna z wokalistą Gwidonem Waliszewskim, została nagrodzona za najlepsze wykonanie kolędy tradycyjnej czyli „Wśród nocnej ciszy”.

Marszewska Orkiestra Szkolna i Witold Waliszewski

Nagrodę otrzymała też najmłodsza – pięcioletnia uczestniczka Festiwalu Maja Barszczewska z Przedszkola Publicznego w Czerminie za pastorałkę „Już blisko kolędy”.

Najmłodsi uczestnicy Festiwalu

Źródło: http://www.rc.fm/kulturalne/pleszew-poludniowa-wielkopolska-pastoralka-do-brukseli.html

LAUREACI:
KATEGORIA I

I m Łucja Dziatkiewicz Szkoła Podstawowa w Żegocinie
II m Wiktor Jabłoński  Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury Zagórów i  Julia Karolak – Szkoła Artystyczna Fortepiano Stawiszyn
III m  Szymon Jóźwiakowski SP Lutynia  i   Paulina Kolińska SP Białobłoty

WYRÓŻNIENIA
Maja Barszczewska Przedszkole Czermin, Marcelina Słoma – SP Białobłoty

KATEGORIA II
I m
Dobrosława Wielgosz – DK Kotlin
II m Emilia Nowak – SP Leszno i Angelika Pilarska – MGOK Zagórów
III m Sandra Michalak – ZS Chocicza i Cornelia Andrzejak – Szkoła Artystyczna Fortepiano Stawiszyn
WYRÓŻNIENIA:
Zofia Jachimczak – Stęgosz
Duet: Martyna Lange i Wiktoria Szymczak – Szkoła Artystyczna Fortepiano Stawiszyn
Fryderyk Jankowski – akordeon SMKL Potarzyca

KATEGORIA III
I m Zofia Matyniak – NG Jarocin
II m Angelika Śpitalniak – DK Pleszew i Agnieszka Wojcieszak – OK Żegocin
III m Martyna Kuzak – MGOK Zagórów i Sandra Tomczak – SOM Jarocin

WYRÓŻNIENIA
„Diamentowe Dziewczyny”- DK Kotlin i Dawid Budziński – akompaniator GOK Chocz

 Wyróżnienie specjalne za wykonanie tradycyjnej polskiej kolędy Bożonarodzeniowej zdobyła Marszewska Orkiestra Szkolna z ZSPP- CKU Marszew

 Zdjęcia przekazane przez OK w Żegocinie
    Zespół Salonowy

SPONSORZY  FESTIWALU:

Andrzej Grzyb poseł  do Parlamentu Europejskiego

  1. Starostwo Powiatowe w Pleszewie
  2. Urząd Gminy w Czerminie
  3. BS w Pleszewie
  4. Tadeusz Rak Spomasz SA Pleszew
  5. Maria Zbigniew Ozdowscy
  6. Ewa Jakub Tomirscy
  7. Dorota Henryk Kaczmarkowie
  8. Elżbieta Przemysław Walczakowie
  9. Barbara Leszek Młodorzyniakowie
  10. Krystyna Bogdan Skitkowie
  11. Maria Dariusz Stawscy
  12. Dorota Piotr Mikołajczakowie
  13. Maria Korzeniewska
  14. OSM Kowalew – Dobrzyca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj na Facebooku