Policja zatrzymała podejrzanych o molestowanie dzieci

Irena Kuczyńska23 czerwca 20212min0
Pleszewscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu pleszewskiego, podejrzanych o molestowanie seksualne 8 - letniej dziewczynki i 11 - letniego chłopca. Sprawcami "innej czynności seksualnej na nieletnich " byli mieszkańcy gminy Pleszew i gminy Czermin. Obaj w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu.
handcuffs-921290_1920.jpg

 

Z informacji przekazanych przez st. asp. Monikę Kołaską – rzeczniczkę Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie wynika, że 16 czerwca wpłynęło pierwsze zgłoszenie dotyczące dopuszczenia się „innej czynności seksualnej” wobec małoletniego chłopca. Zatrzymany w tej sprawie został 41- letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Pleszew.

– Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Sąd Rejonowy w Pleszewie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pleszewie zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.  W chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dwa dni później do pleszewskiej komendy wpłynęło kolejne zgłoszenie o dopuszczeniu się innej czynności seksualnej, tym razem wobec 8-letniej dziewczynki.

– W tej sprawie zatrzymany został 51-letni mieszkaniec gminy Czermin. Decyzją Sądu Rejonowego w Pleszewie został aresztowany – informuje  st. asp. Monika Kołaska. Dodaje, że mężczyzna w trakcie zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało prawie 3 promile.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do zdarzenia doszło pod jednym ze sklepów w gminie Czermin. Policjanci z wydziału kryminalnego KPP w Pleszewie prowadzą  intensywne działania operacyjne oraz dochodzeniowo-śledcze zmierzające do zebrania obszernego materiału dowodowego.Według badań Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę aż 7% dzieci w Polsce, czyli pół miliona,  doświadczyło wykorzystania seksualnego z kontaktem fizycznym.