Półkolonie dla seniora w Pleszewie

Irena Kuczyńska21 czerwca 20212min0
Dwa turnusy półkolonii dla seniorów organizuje Miasto i Gmina Pleszew. Chodzi o uaktywnienie osób w wieku 60 plus szczególnie z terenu gminy, zwłaszcza tych, którzy dotąd nie są aktywni. Gmina zapewnia dowóz na zajęcia, obiad oraz odwóz do domu .
Polkolonie-SENIORALNE-6.png

 

Zaplanowano dwa pięciodniowe turnusy: jeden od 5 do 9 lipca, drugi od 16 do 20 sierpnia. W kolejnych dniach uczestnicy półkolonii będą odbywali zajęcia w innej placówce podległej Miastu i Gminie Pleszew. I tak w poniedziałek będą w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, gdzie zaplanowano m.in. warsztaty biżuteryjne, gry planszowe, turniej bingo. We wtorek pojadą do biblioteki, gdzie regionalistka Aleksandra Warczyńska przybliży dziedzictwo kulturowe regionu a potem odbędzie się quest po dawnym dworcu.

Środa to dzień spaceru historycznego z dyr. Muzeum Regionalnego Adamem Staszakiem oraz warsztatów archiwistycznych. Potem seans w kinie „Hel”. W czwartek Zajezdnia Kultury i warsztaty florystyczne, plastyczne, teatralne i przejazd ciuchcią do Kowalewa i z powrotem. W piątek Spółka Sport i spacer z kijkami nordick walking, zajęcia sportowe i zakończenie turnusu przy wigwamie.

Uczestnicy półkolonii zostaną dowiezieni na zajęcia spod domu i po obiedzie o godzinie 13.00 odwiezieni do domu. Zapisy w CWIO nr tel. 570 048 679, na I turnus do 29 czerwca, na drugi do 16 lipca. Półkolonie są dedykowane głównie seniorom dotąd nieaktywnym. Jeśli ich zabraknie, z oferty mogą skorzystać osoby aktywne. Warto więc dzwonić, pytać i zapisywać się – mówi Izabela Świątek zastępca burmistrza Pleszewa.