Razem uratujmy życie Huberta – wielkiego wojownika!

Irena Kuczyńska29 lipca 20215min0
Ma dopiero 3 lata a przeżył już 17 operacji. Podczas tych operacji uszkodzeniu uległ żołądek, drogi żółciowe i jelito grube chłopczyka. Prawie 3 miesiące Hubert Roszkiewicz z Jankowa spędził pod respiratorem w stanie krytycznym i bardzo ciężkim. Malec choruje na neuroblastomę. Uratować go może szczepionka, która kosztuje 1 000 000 zł.
1-6.jpg

Od roku chłopczyk przebywa w szpitalu i walczy o życie. W lipcu 2020 roku zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy neuroblastoma. Przeszedł dwa cykle chemioterapii i we wrześniu 2020r. podczas operacji usunięcia guza, uszkodzono mu pień trzewny. Skutkiem tego było niedokrwienie wielu narządów śledziony, trzustki, dwunastnicy, części żołądka które po kolei obumierały – wyjaśnia mama Huberta. W wątrobie i żołądku zostały zmiany poniedokrwienne.

Podczas 17 operacji, którym chłopiec był poddawany, uszkodzeniu ulegały kolejne narządy odgrywające kluczową rolę w życiu człowieka:  żołądek, drogi żółciowe i jelito grube. Prawie 3 miesiące malec spędził na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej  pod respiratorem w stanie krytycznym i bardzo ciężkim.

Hubi kontra neuroblastoma

Przeżył uszkodzenie żyły wrotnej, wstrząs krwotoczny, zakażenia sepsą i licznymi śmiertelnymi bakteriami szpitalnymi. Miał nie przeżyć trzeciej operacji, a przeżył aż 17!! Przeszedł skomplikowaną operację rekonstrukcji dróg żółciowych i całego układu pokarmowegomówi mama Huberta.
Dziecko do końca życia będzie musiało przyjmować  leki na trawienie, na cukrzycę i na odporność.

Gdy wreszcie w maju tego roku uporaliśmy się z powikłaniami chirurgicznymi, Hubi pokazał, że ma wielką siłę i ogromną chęć życia, pojawiła się nadzieja, że wreszcie opuścimy szpital, zrobiono mu   kontrolne badanie MIBG (scyntygrafia), którego wynik był dla nas druzgocący.  Nadzieja na powrót do domu legła w gruzach. Okazało się, że guz odrósł. Na domiar złego z przerzutami do kości. Usłyszeliśmy  diagnozę – neuroblastoma w najgorszym IV stadium zaawansowania – pisze mama Huberta Anna Roszkiewicz na profilu społecznościowym:  Hubi kontra neuroblastoma i powikłania pooperacyjne TUTAJ

W pomoc dla Huberta angażują się też Pleszewskie Aukcje Charytatywne TUTAJ

Bo… Trzeba było od nowa  zaczynać leczenie. Z oddziału chirurgii Hubi został przewieziony prosto na oddział onkologii. Tutaj przeszedł cztery z ośmiu cykli bardzo ciężkiej chemioterapii. Przechodzi je dość ciężko, z licznymi powikłaniami. Chemia niszczy mu szpik, a z powodu braku śledziony wyniki krwi szybko spadają i nie mogą się tak zregenerować jak u dziecka z wszystkimi narządami.

Z tego powodu synek potrzebuje częstych przetoczeń krwi i płytek. Nie ma apetytu, prawie nic nie je, bardzo chudnie. My jednak nie poddamy się bez walki – zapewnia mama dziecka.

Zapobiec kolejnemu nawrotowi nowotworu może tylko  szczepionka przeciw neuroblastomie w USA lub Hiszpanii. Kwota jaka jest potrzebna, aby Hubi żył , sięga 1 000 000 zł. Pomóżcie nam uratować życie Huberta – wielkiego wojownika!!

Na leczenie Huberta zbiera pieniądze Fundacja Bread of life Zostań Aniołem

TAK MOŻNA POMÓC

Wpłać tradycyjnie

Fundacja Bread of life

ul.Śródmiejska 24a

62-800 Kalisz

40 1090 1346 0000 0001 1420 0591 z dopiskiem dla Huberta 

Podaruj 1% 

0000268931 z dopiskiem dla Huberta 

Podziel się informacją, podaj dalej link, wpłać dowolną kwotę. Dodaj skrzydeł❤️❤️❤️