Irena Kuczyńska
z radia centrum

Przedszkole Słoneczne w chmurze

W Publicznym Przedszkolu nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie od 1 kwietnia zostanie pilotażowo wdrożony system 4Parents.pl, będący mobilnym narzędziem komunikacji pomiędzy rodzicami przedszkolaków a przedszkolem.

System 4Parents.pl  proponuje innowacyjne podejście do problematyki rozliczania obecności dzieci w przedszkolu z myślą o rodzicach. Jest w 100 procentach oparty na urządzeniach mobilnych, dostosowuje się do każdego systemu opłat, automatycznie raportuje się na wielu poziomach, ma przyjazny interfejs przygotowany na bazie doświadczeń, a oparty o chmurę obliczeniową system, zapewnia standardy bezpieczeństwa – zapewniają twórcy systemu, dodając, że 4Parents.pl  można wdrożyć zarówno w przedszkolach prywatnych jak i publicznych.

Zakładając sobie na smartfonie aplikację, rodzice przedszkolaków bez problemu sprawdzą, ile za pobyt dziecka w przedszkolu w danym miesiącu trzeba zapłacić, łącznie z odsetkami, kiedy wyszło z przedszkola, z kim wyszło, co dziecko powinno zabrać ze sobą na następny dzień do przedszkola – powiedziała radiu Centrum wiceburmistrz Pleszewa Izabela Świątek.

Jako pierwsze, już od kwietnia, do systemu 4Parents.pl, przystąpi największe pleszewskie przedszkole. Sprzęt już zakupiono. Jeśli system okaże się przyjazny, być może pozostałe przedszkola go wdrożą.

Anna Śledzianowska – dyrektor przedszkola zapewnia, że prawie wszyscy rodzice 236 przedszkolaków już się w systemie zalogowali i już nawet informują przedszkole, że dziecko np. przez kilka dni będzie w przedszkolu nieobecne.

System rusza od 1 kwietnia. Zalogowany rodzic będzie mógł na bieżąco sprawdzać wszelkie informacje, zamieszczane w systemie przez dyrekcję, bądź nauczycielki poszczególnych grup. Zdaniem Anny Śledzianowskiej jest to doskonała forma komunikacji pomiędzy rodzicem i przedszkolem.

Do grudnia pilotażowy program jest nieodpłatny. Warunkiem przystąpienia do niego był szybki internet i laptopy dla wszystkich grup przedszkolnych.

Foto Facebook

Skomentuj na Facebooku