Irena Kuczyńska
z radia centrum

Rzeźby powstają na złomowisku

Czy wiesz, że klikając w reklamy wspierasz funkcjonowanie mojego bloga?

W Pleszewie rozpoczął się IX Plener Rzeźbiarski im. Mariana Bogusza „Złom Art.” Przez kilka dni studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych będą tworzyć rzeźby i instalacji ze stali złomowej.

Pleszewski „Złom Art.” jest jedynym w Polsce plenerem, w którym studenci mogą pracować ze złomem pod okiem swojego opiekuna asystenta z Katedry Technik rzeźbiarskich Pawła Czekanskiego. Pięcioro studentów kierunku rzeźba z ASP we Wrocławiu: Angelika Tamkun, Alicja Wałaszek, Faustyna Jałosińska, Michał Szumlas i Kacper Atłasik, już od poniedziałku pracuje na złomowisku, tworząc instalacje z wyszukanych i połączonych ze sobą elementów.

Wymaga to wyobraźni ale też talentu manualnego. Rezulaty ich pracy będzie można oglądać już od soboty na pleszewskim rynku. Plener to pomysł Mariusza Plucińskiego – jednego z właścicieli firmy Delta, która udostępnia złomowisko.

Wspiera go Miasto i Gmina Pleszew, Dom Kultury oraz wrocławska uczelnia, którą reprezentują Anna Bujak i Magda Grzybowska. Warto w weekend przyjść na pleszewski rynek i popatrzeć na instalacje, które wyszły spod rąk młodych artystów.

Relacja z ubiegłorocznego pleneru TUTAJ

Skomentuj na Facebooku