Są duże pieniądze na szkolenia dla pracowników i pracodawców

Irena Kuczyńska29 czerwca 20212min0
900 000 złotych  z Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii pozyskał Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie na szkolenia dla pracodawców i pracowników. W Wielkopolsce więcej otrzymał  tylko Poznań i Kalisz. Nabór wniosków rozpocznie się w najbliższy poniedziałek
pup4.jpg
900 000 zł wystarczy na przeszkolenie od 300 do 500 osób, średni koszt szkolenia wynosi około 2000 złotych – powiedział radiu Centrum Piotr Janiak – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie. Pracodawcy zainteresowani kształceniem siebie lub swoich pracowników, zostali zaproszeni przez starostę pleszewskiego Macieja Wasielewskiego na konferencję „Krajowy Fundusz Szkoleniowy priorytety Rezerwy 2021. Wyzwania dla lokalnej gospodarki”, która odbędzie się w piątek 2 lipca o 12.00 w Domu Rzemiosła.
Omawiane na niej będą kryteria naboru wniosków na szkolenia. Są trzy priorytety:  nabycie kompetencji cyfrowych, kształcenie pracowników i pracodawców niepełnosprawnych oraz zatrudnianie cudzoziemców.
W tym trzecim przypadku chodzi o kształcenie pracowników ale i pracodawców pod kątem potrzeb firmy. W piątkowej konferencji będzie uczestniczyć przedstawiciel wrocławskiej Fundacji Ukraina. Ze względu na obostrzenia sanitarne i ograniczoną liczbę miejsc, pracodawcy, którzy chcą uczestniczyć w konferencji, muszą wcześniej się zapisać pod numerem telefonu 62 7427425.
Osoby zaszczepione też się zapisują, ale nie są wliczane do limitu  obecnych w sali konferencyjnej – podkreśla dyrektor PUP w Pleszewie Piotr Janiak.