Irena Kuczyńska
z radia centrum

Silniejsza opozycja w Choczu

Po wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Gminy Chocz, większość w radzie uzyskało opozycyjne Stowarzyszenie „Nasz Dom”.

„Pojawiła się szansa na przeprowadzenie zmian, które dotąd były niemożliwe” powiedziała radiu Centrum liderka Stowarzyszenia Anna Koniewicz – Kruk, kandydatka na burmistrza Chocza.

W grudniu 2018 roku Sąd Okręgowy w Kaliszu uznał zasadność protestu Anny Koniewicz – Kruk, zdaniem której, w dniu wyborów doszło do pomyłki podczas wydawania kart do głosowania i wyborcy zostali wprowadzeni w błąd. Co mogło mieć wpływ na wynik wyborczy.

Sąd uznał protest i stwierdził nieważność wyborów w okręgach 3 i 4. Wygasił mandaty Romana Wroteckiego i Michała Wardęckiego. W niedzielnych wyborach uzupełniających swój mandat obronił Michał Wardęcki z KWW „Dla dobra Gminy Chocz”, nie obronił go Roman Wrotecki, przegrywając z Eugeniuszem Michalakiem z opozycyjnego Stowarzyszenia „Nasz Dom”.

W tej sytuacji opozycja w Choczu ma 8 radnych czyli większość. Może więc nie tylko realizować swój program wyborczy ale ubiegać się o stanowisko szefa rady lub przynajmniej zastępcy.

Skomentuj na Facebooku