Irena Kuczyńska
Region Pleszewski

Społecznicy w centrum uwagi

W Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie odbyło się spotkanie społeczników, wolontariuszy, działaczy organizacji pozarządowych oraz ludzi dobrej woli.

Impreza zorganizowana przez Fundację Animacja, miała charakter nieformalny. Zgromadziła kilkadziesiąt osób.

Od dwóch lat, budynek dawnej „szkoły na Nowej Wsi”, jak potocznie nazywany jest obiekt przy ul. Bolesława Krzywoustego 3, tętni życiem.

Historia budynku, w którym była szkoła, przedszkole, dzienny dom pomocy a teraz jest CWIO

Miasto utworzyło tam Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, które prowadzi Fundacja Animacja z liderką pleszewskiego wolontariatu Lucyną Roszak na czele.

Kim jest Lucyna Roszak i co to jest Fundacja Animacja

W CWIO wciąż się coś dzieje, zwłaszcza z myślą o osobach w trzecim wieku. Ale nie tylko, swoje szafki i godziny użytkowania sal, ma tu wiele organizacji.

W środę wieczorem kilkadziesiąt osób w tym pszczelarze z Polskiego Związku Pszczelarzy, wędkarze z Polskiego Związku Wędkarskiego, przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego,   harcerze, prezes Stowarzyszenia Tenisowego, prezes Stali Pleszew,  członkowie Stowarzyszenia Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku, prezes Pleszewskiego Stowarzyszenia Przeciwdziałania Narkomanii, przedstawiciele nowego Stowarzyszenia Kocia Łapa, członkowie ZR Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pleszewie, chór Lira, Wesołe Emerytki, wolontariusze z Centrum Wolontariatu oraz członkinie Senioralnego Centrum Wolontariatu, przedstawiciel Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, przedstawicielki Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wydziału Promocji Urzędu Miasta i Gminy Pleszew integrowało się na imprezie w klimacie detektywistycznym, przy smakowitym wegańskim jedzeniu z zupą z soczewicy, jaglanką z boczniakami i cieciorką z pomidorami w roli głównej.

Były drobne upominki oraz koncert w wykonaniu tenora Juliana Kuczyńskiego z Kalisza. Po dwóch latach funkcjonowania Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, społecznicy z Pleszewa a przede wszystkim rosnąca w siłę (liczebną i nie tylko) grupa pleszewskich seniorów, nie wyobraża sobie, żeby CWIO mogło nie być.

O tym, co się dzieje w CWIO można na bieżąco czytać na fanpagach na portalu społecznościowym. Oto linki:

Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich – nowości

Senioralne Centrum Wolontariatu – nowości

Centrum Wolontariatu w Pleszewie

Radio CentrumPomagają i wspierają

Skomentuj na Facebooku

The Review

50%

50%
50%