Szeregowce przy Kaliskiej na starcie

Irena Kuczyńska7 września 20202min0
Szeregowce-przy-Kaliskiej.jpg

Rozpoczynają się prace na działce przy ul. Kaliskiej w Pleszewie, gdzie Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma zbudować szeregowce.

Po wielu perypetiach z przetargami, budowa pierwszych czterech domków w końcu ruszy – zapewnia prezes PTBS Artur Stańczyk.Budowę 46 domków w zabudowie szeregowej przy ul. Kaliskiej miasto planowało cztery lata temu. Jednak od początku były problemy. Najpierw z wyłonieniem wykonawcy. Nie udało się rozstrzygnąć czterech kolejnych przetargów. Kiedy już wykonawca został wyłoniony, okazało się, że ci, którzy na domki przy Kaliskiej liczyli, rozmyślili się. Skorzystali z oferty dewelopera przy ul. Armii Poznań. Wiosną tego roku wybuchła pandemia koronawirusa i zainteresowanie domkami zmalało prawie do zera.

Ostatnio pojawiło się światełko w tunelu. Rozstrzygnięto przetarg na budowę 20 domków w czterech segmentach 2 razy po 4 domki i 2 razy po 6 domków. Domki w stanie deweloperskim, o powierzchni od 127 do 154 m2, z ogrzewaniem gazowym, na działce wielkości około 300 m2 już wkrótce zaczną przy ul. Kaliskiej wyrastać. Roboty ziemne na działce rozpoczną się po niedzieli – zapowiada prezes PTBS Artur Stańczyk.
Ma nadzieję, że chętnych na domki nie zabraknie, bo – jak mówi, jak tylko wiadomość o rozpoczęciu inwestycji pojawiła się w internecie, rozdzwoniły się telefony a zainteresowanie zamieszkaniem w szeregowcach jest coraz większe.