Szkoła muzyczna nauczy Cię grać!

Irena Kuczyńska27 maja 20216min0
czolo-3.jpg

7 czerwca upływa termin składania podań do Państwowej Szkoły Muzycznej 1 st. im. Wojciecha Kilara w Pleszewie na rok szkolny 2021/2022. Szkoła posiada  bogatą ofertę edukacyjną. Wśród absolwentów szkoły są wykładowcy wyższych uczelni muzycznych, artyści, wokaliści m.in. Paulla.

Aktualnie edukację muzyczną pod okiem 15 nauczycieli odbywa  103 uczniów w klasie gry na fortepianie, na saksofonie, na flecie poprzecznym, na trąbce, na akordeonie,na skrzypcach i na gitarze. Jeden nauczyciel kształci słuch i rytmikę. Szkoła prowadzi też klasę wstępną dla dzieci przedszkolnych.

Od dwóch lat dysponuje najnowocześniejszą w regionie salą koncertową, gdzie uczniowie też występują i koncertują. Uczniowie pleszewskiej szkoły muzycznej mają więc doskonałe warunki do rozwoju swojego muzycznego talentu.

Mimo pandemii uczestniczą w licznych konkursach i zdobywają nagrody, co na  bieżąco można śledzić na portalu społecznościowym.   TUTAJ

Warto dodać, że karierę muzyczną w pleszewskiej szkole zaczynała pianistka, wykładowca  na Akademii Muzycznej w Poznaniu – Maria Rutkowska, która  jest  nauczycielką gry na fortepianie w  szkole muzycznej w Pleszewie.

Także Jakub Pankowiak – organista, adiunkt na poznańskiej Akademii Muzycznej pierwsze szlify zdobywał w Pleszewie.

… oraz Adrian Furmankiewicz – gitarzysta, aktualnie nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu, uczy się w ECMA – European Chamber Music Academy, studiował „Soloist, Advanced Postgraduate Diploma in Music” na: The Royal Danish Academy of Music

Jeszcze Katarzyna Zawada – absolwentka poznańskiej uczelni, laureatka konkursu piosenek Anny German w Moskwie.

No i Paulla – wokalistka znana ze srebrnego ekranu. To zaledwie kilka nazwisk, które świadczą o tym, że pleszewska szkoła ma potencjał i potrafi rozwijać talenty. Nabór trwa  tylko do 7 czerwca.

PSM

O wspólnym występie absolwentów PSM 1 st. im. Wojciecha Kilara w Pleszewie podczas koncertu „Pleszewskie korzenie” przeczytacie TUTAJ