Irena Kuczyńska
z radia centrum

Szkoła z certyfikatem Niepodległej

Czy wiesz, że klikając w reklamy wspierasz funkcjonowanie mojego bloga?

Zespół Szkół Usługowo – Gospodarczych w Pleszewie zdobył certyfikat „Szkoły Niepodległej”.

W Sali Kolumnowej Sejmu RP, certyfikaty wręczał  laureatom Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, w obecności premiera Mateusza Mazowieckiego.

Do programu, który zainicjował Związek Harcerstwa Polskiego z okazji 100 rocznicy niepodległości, przystąpiło 400 szkół w całej Polsce. Zaledwie połowie udało się przebrnąć przez wszystkie zadania.
Wśród szkół uhonorowanych certyfikatem za wypełnienie wszystkich zadań, znalazło się 6 szkół w Wielkopolsce, w tym pleszewski ZSU-G.
Uczniowie, pod kierunkiem nauczyciela historii Roberta Kuźduba, odbyli symboliczną wędrówkę Szlakami Świąt Rzeczpospolitej, Współtwórców Niepodległości,  Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości i Pierwszych Dni Wolności.
Realizując projekt, przeszli szlakiem wszystkich miejsc pamięci w Pleszewie, robili sobie selfie przy pomnikach i tablicach, uczestniczyli w olimpiadzie historycznej, w rekonstrukcjach wydarzeń historycznych, w queście historycznym, poznali biografie bohaterów wydarzeń z 1918/19 roku, stworzyli okolicznościowe wystawy, w tym kodeks współczesnego patrioty.
A wszystko to udokumentowali.  I wygrali.
Źródło:Radio Centrum
Skomentuj na Facebooku