Ulica Stanisława Augusta Poniatowskiego na ukończeniu

Irena Kuczyńska21 września 20213min0
Kończy się modernizacja ulicy Poniatowskiego w Pleszewie. Gotowa ma być w połowie października. Koszt przebudowy drogi przekracza 1 100 000 zł, z tego prawie 750 000 zł to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg.
1-11.jpg
Ulica Stanisława Augusta Poniatowskiego łączy Osiedle Piastowskie czyli pełną bloków ul. Mieszka I i Bolesława Krzywoustego z ulicą Armii Poznań, przy której w szybkim tempie wyrasta nowe osiedle szeregowych domków jednorodzinnych.
Remonty na drodze rozpoczęły się wiosną od modernizacji kanalizacji, którą przeprowadzało Przedsiębiorstwo Komunalne. Na szczęście, ziemia w tym miejscu nie ukrywało żadnych tajemnic, dlatego prace przebiegały zgodnie z harmonogramem.
W końcu czerwca na drodze pojawili się drogowcy. Aktualnie prace są na ukończeniu, gotowa jest pierwsza warstwa ścieralna na jezdni, teraz czas na wylanie warstwy wiążącej, malowanie poziomych oznakowań, ustawienie wiaty.
Ul. Poniatowskiego w Pleszewie

Ulica Poniatowskiego ma 360 metrów długości, nowa jezdnia ma 7 metrów szerokości, z jednej strony biegnie chodnik, z drugiej ścieżka rowerowa. Ulica będzie oświetlona 15 lampami ledowymi. Nasadzeń się nie przewiduje, bo ulica biegnie wzdłuż domków jednorodzinnych, oddzielonych od drogi dużym pasem zieleni.
Wyczekiwany finał prac na ulicy, której patronuje ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski nastąpić ma w połowie października. Przebudowa drogi kosztować ma 1 104 000 zł, w tym 746 182,00 zł to dotacja, którą miasto pozyskało z Funduszu Rozwoju Dróg.
Foto UMiG Pleszew