Uskrzydlona Zajezdnia Kultury

Irena Kuczyńska28 maja 20213min0
Czolo-8.jpg

Wyjątkowe skrzydła  pojawiły się na Zajezdni Kultury. Zostały wydrukowane na drukarce 3d i w swoim kształcie nawiązują do trójszynowych torów kolejowych, które znajdują się w logo Zajezdni Kultury. Wykonano je z mączki kukurydzianej, czyli są nie tylko efektowne ale i ekologiczne.


Skrzydła to jeden z elementów nowej kampanii Zajezdni Kultury pt. „Twoje trzecie miejsce”. Na pierwszym miejscu jest dom, na drugim praca, a trzecim Zajezdnia Kultury. Ma to być nie tylko miejsce koncertów, ale również warsztatów oraz wymiany myśli – powiedział podczas montowania skrzydeł Przemysław Marciniak – dyrektor Zajezdni Kultury.

Skrzydła nawiązujące do trójszynowych pleszewskich torów kolejowych, wykonano z ekologicznego materiału, a dokładnie z mączki kukurydzianej. Zewnętrza powłoka lakieru, która zabezpiecza skrzydła przed degradacją ma 400 lat gwarancji – zapewniał twórca skrzydeł Kamil Kaliński. I dodał, że powstały one we współpracy z Gabrielą Galbierską i Miłoszem Pawlakiem.

Praca nad skrzydłami trwała 2 miesiące. Trzeba było ze sobą zgrać wszystkie techniki programowe i modelarskie, a następnie nadać odpowiednią strukturę toru kolejowego – tłumaczył Kamil. Wydrukowane na drukarce 3d skrzydła, mają rozpiętość 3 metrów. Wieczorem będą oświetlone.

„Są wymarzonym miejscem do robienia sobie pamiątkowych fotek. Teraz każdy choć na chwile może poczuć się aniołem i gwiazdą Instagrama” – podkreśla dyrektor Marciniak. I zaprasza do Zajezdni młodych pleszewian z inicjatywą i pomysłami.