W czwartek Gadu Gadu, w sobotę pogodejma po naszymu

Irena Kuczyńska17 listopada 202112min0
Biblioteczne Gadu - Gadu w czwartek i  "Godejma po naszymu" w sobotę- to najnowsze inicjatywy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew realizowane w ramach projektu "Stacja Biblioteka - tu jesteś u siebie" a dofinansowane  ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
258061037_226733176196236_555875049106906020_n.jpg

 Inauguracyjne spotkanie klubu  Biblioteczne Gadu Gadu już w czwartek  o godzinie 16.00 w sali multimedialnej pleszewskiej biblioteki. Przy kawie i ciastku będzie można porozmawiać o wydarzeniach kulturalnych w Pleszewie ale i w Polsce.

Będzie można opowiedzieć o tym, co się ostatnio czytało, oglądało. Biblioteczne Gadu  Gadu  w każdy przedostatni czwartek miesiąca, poprowadzi Hanna Nowaczyk, która też jest animatorką Dyskusyjnego Klubu Książki.

Ale formuła Gadu  Gadu będzie zupełnie inna. Może tu przyjść każdy, kto ma potrzebę wymiany myśli o książce, filmie, koncercie – zaprasza Hanna Nowaczyk.

Dwa dni później, w sobotę o godzinie 17.00, w bibliotece odbędzie się spotkanie z Waldemarem Wierzbą – autorem licznych publikacji na temat gwary poznańskiej  m.in. „Słownika. Poznańskie słowa i audrucki”, „Słownika gwary poznańskiej. Z naszego na polski – z polskiego na nasze”, „Kieszonkowego słownika gwary”, „W rytmie poznańskiej gwary”, „Kupidyn z Rataj czyli gwarą poznańską o miłości” i wielu innych. Spotkanie z Waldemarem Wierzbą na pewno uszczęśliwi fanów i admiratorów  poznańskiej gwary.

Już sam tytuł spotkania „Godejma po naszymu, czyli szporty zza winkla” brzmi obiecująco i zachęcająco.