W Pleszewie zaszczepisz się w aptece!

Irena Kuczyńska29 listopada 20216min0
Około 9000 farmaceutów w całej Polsce odbyło certyfikowane kursy, które dały im możliwość kwalifikacji oraz szczepień przeciwko Covid 19  oraz grypie. Wśród nich jest właściciel apteki w Pleszewie przy ul. Kazimierza Wielkiego
Szcze.jpg
Mariusz Politowicz wykonuje kilkanaście szczepień dziennie. Mówi, że ostatnio chętnych do przyjęcia szczepionki przybywa
Ponownie obserwuję ludzki strach przed chorobą i śmiercią na skutek Covidu. Dlatego umożliwiam szczepienia od rana do wieczora. Także w większość sobót. Bez kolejek i stresu – podkreśla pleszewski farmaceuta.
Dodaje, że szczególnie późniejsze godziny szczepienia cieszą się popularnością. Pleszewianie, którzy pracują, nie muszą urywać się z pracy. No i rejestracja odbywa się na miejscu w aptece.
Wystarczy podać Pesel i nr telefonu komórkowego oraz uzgodnić datę, godzinę i wybrać szczepionkę. Pleszewska apteka szczepi przede wszystkim szczepionką Pfizer (Comirnaty) oraz Johnson&Johnson (Janssen).
Dawki przypominające szczepionką tylko firmy Pfizer. I co ważne. Właściciel apteki umawia  pacjentów z taką częstotliwością, aby jeden zdążył wyjść, zanim przyjdzie drugi.  Nie trzeba więc tracić czasu w kolejce obok innych potencjalnie chorych.
Pacjenci to bardzo sobie cenią i przekazują  informacje jeden drugiemu, o czym potem czasem farmaceucie mówią.  Od lipca tego roku w pleszewskiej aptece zaszczepiło się kilkaset osób.
Warto przypomnieć, że farmaceuta odbył certyfikowany kurs, zdał egzamin, który daje mu uprawnienia do kwalifikacji i do szczepień nie tylko przeciwko Covid 19 ale też  przeciwko innym chorobom m.in. grypie. Która jest równie niebezpieczna, szczególnie kiedy występuje razem z Covid-19.