Irena Kuczyńska
z radia centrum

Wolontariusze wyszli w miasto

Latający Patrol, mecze bieg, morsowanie, jasełka dla dorosłych, skoki na trampolinie, pokazy ratownictwa, orkiestrowy bookcrosing, zajęcia dla dzieci, zumba i 120 wolontariuszy na pleszewskich ulicach – tak gra dzisiaj WOŚP w Pleszewie.

 Są momenty, w których powinniśmy być jednością. To właśnie robi Jurek. To jest niezwykłe budowanie wspólnoty – mówi siostra Małgorzata Chmielewska – przełożona Wspólnoty Chleb Życia.

I budowanie tej wspólnoty widać także w Pleszewie, gdzie w Owsiakowej Orkiestrze grają przedstawiciele wielu środowisk. W sobotę  były mecze i zumba, o 12.00 w Plantach rozpoczyna się bieg Policz się z cukrzycą z udziałem 250 osób, od 13 w parku strażacy i pokazy ratownictwa, od 14 – w sali przy Dwójce – wolontariusze i animacje dla dzieci, przez 2 godziny Latające Patrole będą prowadzić animacje w Rokutowie, Sowinie Błotnej i Grodzisku, gdzie też będą wolontariusze z puszkami. W gminach włączają się do WOŚP Koła Gospodyń Wiejskich, kluby, Stowarzyszenia, organizacje, ośrodki kultury, policjanci, którzy przed wyjściem przeszkolili wolontariuszy w kwestii bezpieczeństwa.

Wrzucić grosz do puszki będzie można też w Zajezdni Kultury, gdzie o 16.00 rozpoczynają się koncerty i licytacje a także w bibliotece, gdzie od 15.00 rozpoczyna się bookcrosing. Sztab WOŚP pracuje w Dwójce, gdzie liczone są pieniądze. O 12.00 było  7186 zł 10 groszy

Skomentuj na Facebooku