WOŚP w Pleszewie zaczyna grać. Biblioteka przygotowuje wystawę, prosi o eksponaty!

Irena Kuczyńska23 listopada 202111min0
W Pleszewie trwają przygotowania do 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozpoczęła się rejestracja wolontariuszy, wystartowały zgłoszenia sztabowych puszek stacjonarnych a Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew zachęca byłych wolontariuszy, członków sztabu, sympatyków WOŚP do współtworzenia jubileuszowej wystawy i wypożyczenie zdjęć, legitymacji, wszelakich  gadżetów związanych z WOŚP
258325540_4313993648709476_5982903386489900050_n.jpg
Pleszewianie grają w Orkiestrze Jerzego Owsiaka praktycznie od początku. Kolejne pokolenia wędrują po mieście z puszkami.
Tak będzie i w tym roku kiedy WOŚP kwestuje na zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
Od 8 listopada trwa strojenie instrumentów czyli rejestracja wolontariuszy, przez stronę https://iwolontariusz.wosp.org.pl.
Wolontariusze 20 Finału WOŚP Pleszew Foto FB
Trwa rejestracja zgłoszeń sztabowych puszek stacjonarnych, które już w grudniu mogą pojawić się w sklepach, firmach i lokalach.
Jeśli jesteście taką puszką zainteresowani, dajcie znać  – czytamy na profilu WOŚP Pleszew.
Biblioteka pleszewska zaprasza do współtworzenia okolicznościowej jubileuszowej wystawy z okazji 30 Finału WOŚP.  W ciągu 30 lat w Orkiestrze grały setki pleszewian, na pewno w przepastnych  szufladach, szafach przechowują koszulki WOŚP sprzed lat, identyfikatory, wylicytowane kubeczki, zegary ścienne, kalendarze, zdjęcia. Wszak kiedy rozlegały się pierwsze brzmienia Orkiestry, nie było telefonów komórkowych i aparatów  cyfrowych.
Warto to wszystko odkurzyć i przynieść do  biblioteki na czas trwania wystawy.
Materiały można przekazywać do 1 grudnia 2021 w Wypożyczalni dla dorosłych w siedzibie biblioteki. Kontakt: aga.matuszak@interia.pl. tel. 784 00 11 57.
Po wystawie wszystkie eksponaty wrócą do właścicieli – zapewnia Agnieszka Matuszak – odpowiedzialna za gromadzenie eksponatów.