Wszystkich Świętych w Pleszewie – ważne informacje

Irena Kuczyńska29 października 20212min0
Zarząd Dróg Powiatowych w Pleszewie informuje, że od soboty 30 listopada do środy 3 listopada, na ulicy Kaliskiej w pobliżu cmentarza, będzie obowiązywać tymczasowa zmiana organizacji ruchu. We Wszystkich Świętych Pleszewskie Linie Autobusowe uruchamiają dodatkowy kurs autobusu od szpitala do cmentarza komunalnego przy ul. Piaski.
pomniczek.jpg

Przez cztery dni – w sobotę, niedzielę, poniedziałek czyli we Wszystkich Świętych i we wtorek a dokładnie do środy godziny 6.00 na odcinku ulicy Kaliskiej od skrzyżowania z ulicą Wodną – Piaski do ul. Niepodległości w Pleszewie obowiązywać będzie ruch jednostronny.

W tym czasie dogodny dojazd do centrum Pleszewa od strony Kalisza będzie możliwy ulicą Kilińskiego od skrzyżowania przy Domu Parafialnym. Na ten czas wyznaczono parkingi na zamkniętym odcinku ulicy Kaliskiej oraz na Starym Targowisku. Do nowych kwater cmentarza można też dojechać od ulicy Piaski.

We Wszystkich Świętych po Pleszewie będzie kursować autobus Pleszewskich Linii Autobusowych. Pierwszy kurs ze Szpitalnej o 10.10, ostatni o 15.10, natomiast pierwszy kurs spod cmentarza o 10.40 i ostatni o 15.40. Spod szpitala autobus pojedzie Poznańską, św. Ducha, Reja, Lipową, Armii Poznań, Poniatowskiego, Warneńczyka, Wojska Polskiego, Sienkiewicza, Rynek, Kaliską, Niepodległości do cmentarza. Powrót autobusu przez Zieloną Łąkę.

 

I jeszcze godziny nabożeństw na pleszewskich cmentarzach: godzina 12.00 przy św. Florianie na ul. Poznańskiej, o 13.00 na komunalnym przy ul. Piaski i o 15.00 na cmentarzu przy Kaliskiej.

Foto niżej Roman Kazimierz Urbaniak

F