Ziemiaństwo dla Niepodleglej

Irena Kuczyńska2 lutego 20192min0
MZ.jpg

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zaprasza do zwiedzania wystawy „Ziemiańskie drogi do niepodległości. Powstańcy wielkopolscy”.

W ostatnim dniu wystawy, 17 lutego, odbędzie się wyjątkowy koncert Huberta „Kargen” Bojarskiego, którego utwory są lirycznym przedstawieniem historii Polski i świata.

Wystawa jest eksponowana w dobrzyckim muzeum od listopada i ma związek z 100 rocznicą odzyskania niepodległości ze szczególnym uwzględnieniem Powstania Wielkopolskiego oraz roli, jaką w tym zrywie odegrały ziemiańskie rodziny.

Wśród wielu prezentowanych, cennych eksponatów, pochodzących z muzeów w całej Polsce oraz z prywatnych kolekcji, na wystawie można podziwiać m.in. mundury, odznaczenia, zdjęcia oraz grafiki dokumentujące ten niezwykle ważny dla historii naszego kraju okres.

Dla tych, którzy jeszcze wystawy nie obejrzeli, dyrekcja Muzeum Ziemiaństwa  ma wyjątkową propozycję. Przez trzy kolejne weekendy będzie można skorzystać z bezpłatnego oprowadzania po wystawie w ramach biletu wstępu.

W ostatni dzień wystawy odbędzie się wyjątkowy koncert Huberta „Kargen” Bojarskiego, autora tekstów i muzyki z gatunku piosenki literackiej. „Podczas występu usłyszymy także piosenki z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Jacka Kowalskiego, a wszystko to przy akompaniamencie gitary” zaprasza dyrektor Wiesław Kaczmarek.

Radio Centrum Wystawa w Muzeum Ziemiaństwa