100 lat przeleciało

Irena Kuczyńska6 lutego 20185min
Z-najbliższymi-1.jpg

Czesław Lutyński z Grodziska obchodził 5 lutego 2018 roku setne urodziny.

Burmistrz Chocza Marian Wielgosik składa gratulacje byłemu Naczelnikowi Czesławowi Lutyńskiemu

W latach 70. Czesław Lutyński był Naczelnikiem Gminy Chocz. Gratulacje składały jubilatowi władze Miasta i Gminy Pleszew oraz władze Miasta i Gminy Chocz.

Gratulacje składa burmistrz Pleszewa Marian Adamek

Kiedy Czesław Lutyński się rodził, trwała jeszcze I wojna światowa, a Prosna, nad którą leży Grodzisko, była granicą dwóch imperiów: rosyjskiego i niemieckiego. Z zawodu pan Czesław był stolarzem. Oprócz lat II wojny, które spędził w Poznaniu, całe życie mieszkał w Grodzisku.

Sołtys Grodziska Adam Francel

W 1958 roku został Przewodniczącym Gromadzkiej Rady Narodowej w Zawidowicach. Od 1973 do 1984 roku był Naczelnikiem Gminy Chocz i prezesem OSP w Choczu. Urodziny odbyły się w “Piotrusiu” w Choczu. Zdjęcie pierwsze: współpracownicy z UMiG Chocz, niżej delegacja Chocza z burmistrzem Marianem Wielgosikiem, przewodniczącym Janem Woldańskim – prezesem OSP w Choczu

– Jak zobaczył choczaków, to odżył – powiedział Radiu Centrum Zenon Wołowicz, który zamieszkał u Anny i Czesława Lutyńskich w 1976 roku i wraz z żoną Wiesławą, ciotecznym dziadkiem się opiekuje.

 Czesław Lutyński z najbliższą rodziną

Na urodziny “Lutka”, bo taką miał ksywę, przyjechało dwóch burmistrzów: Marian Adamek z Pleszewa i Marian Wielgosik z Chocza. Nie zabrakło strażaków, pań z KGW, którzy śpiewali i liczne toasty wznosili.

W 2011 roku z “gazetą Pleszewska” odwiedziliśmy grodzisko i przyjął nas pan Czesław Lutyński i jego bliscy http://pleszew.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/gazeta-pleszewska-odwiedzila-mieszkancow-grodziska,1029477,artgal,1345665,t,id,tm,zid.html

 W lipcu 2011 roku

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-poludniowa-wielkopolska-chocz-100-lat-przelecialo.html